Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області є територіальним органом Фонду державного майна України, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, оцінки, використання та відчуження держмайна, у тому числі Фонд керує корпоративними правами держави щодо об’єктів державної власності, які належать до сфери його управління. Діяльність регіонального відділення Фонду обговорювали під час апаратної наради в облдержадміністрації.
За словам керівника структури Павла Матвієнка, державний бюджет поповнюється регулярно – в першу чергу за рахунок приватизації та оренди майна. За 9 місяців поточного року до Державного бюджету України надійшло 1,875 тисяч гривень від приватизації та 1693,39 тисяч гривень від реалізації на фондових біржах державних пакетів акцій. За період січень – вересень 2013 року до Державного бюджету України від оренди державного майна перераховано 8885,906 тисяч гривень, що складає 84,22 % від встановленого ФДМУ річного завдання. Станом на 01.10.2013 залишаються діючими 700 договорів оренди. Загальна сума заборгованості по укладених регіональним відділенням договорах оренди державного майна складає 1745,508 тисяч гривень, - доповів Павло Матвієнко.
Але детальний аналіз діяльності регіонального відділення Фонду держмайна виявив цілу низку проблемних питань. За словами заступника голови облдержадміністрації Петра Гончарука, на деяких підприємствах, котрі знаходяться в зоні відповідальності Фонду держмайна, рівень заборгованості із заробітної платні зріс. Крім того, процес приватизації інших затягується на довгі роки.
- Ситуація на підприємствах, якими керує ФДМУ в Запорізький області, а у нас сім таких підприємств, критична. У Фонду немає програми управління цими підприємствами. В результаті цього практично на всіх підприємствах є соціальна напруга. На економічно активних, таких як «АвтоЦветЛит» ("ТНВ" і "Литво") та «АЗМОЛ», на сьогодні найбільші борги із заробітної платні - більше ніж 12 мільйонів гривень. На деяких підприємствах, які знаходяться в стадії санації або приватизації, цей процес триває до 10 років. Тобто на сьогодні у Фонду немає чіткої програми, щодо подальшого розвитку підприємств. Такого допускати не можна. Вже підготовлено депутатське звернення на адресу Кабінету Міністрів, щоб у цю ситуацію втрутився Уряд і змусив ФДМУ вжити невідкладних заходів, - наголосив Петро Гончарук.
Очільник регіону Олександр Пеклушенко упевнений, що при системному підході і взаємодії з місцевою владою хронічні проблеми державних підприємств можна вирішити. Керівництву територіального відділення голова облдержадміністрації дав три місяці для того, аби розробити чітку програму роботи з кризовими підприємствами.
- Протягом останніх двох місяців показники падають. Тому я Вас попереджаю, що я маю не опосередкований вплив на будь-яку із структур, які підпорядковуються Києву, але працюють на території Запорізької області, а безпосередній вплив. Даю три місяці терміну на усунення проблем. Якщо за три місяці не буде позитивних результатів на підприємствах, даю гарантію, що надалі Ви працювати в цій якості не будете, - заявив Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації