Всеукраїнську селекторну нараду провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Валерій Давиденко. У селекторній студії Запорізької облдержадміністрації працював заступник голови ОДА Олег Ніколенко.
На порядок денний було винесено питання щодо виконання територіями прогнозних показників розвитку тваринницької галузі. Учасники наради зупинились на наступних показниках: чисельність поголів’я великої рогатої худоби, свиней, птиці, а також продуктивності корів, обсягах виробництва м’яса та молока.
За словами урядовця, за підсумками дев’яти місяців території мали виконати приблизно 75% заявлених річних планів. І дійсно, в середньому регіони країни прозвітували про виконання планів на 70-80%. Разом з тим, є і такі, де виконання складає лише 65-70% від заявленого. Приміром, занепокоєння заступник Міністра аграрної політики та продовольства України викликають обсяги реалізації худоби на забій в АРК, Київській та Івано-Франківській областях. Зменшилось поголів’я корів у Чернігівському, Житомирському, Сумському, Донецькому та Миколаївському регіонах. Також керівництво всіх без виключення областей має тримати на контролі заготівлю кормів для худоби.
- Це був не дуже вдалий рік для заготівлі окремих видів кормів. Однак все це можливо врегулювати відкоригував раціон тварин – замінити дефіцитні корма іншими, - відзначали фахівці АПК на нараді.
Як повідомив заступник голови Запорізької ОДА Олег Ніколенко, станом на 1 жовтня усіма категоріями господарств регіону вироблено: м'яса в живій вазі - 59,9 тис. тонн (100% до минулого року); молока - 216,1 тис. тонн (103,3%); яєць - 551,8 млн. шт. (100%); вовни - 75,1 тонн (109,2%).
Прогнозні річні показники з виробництва молока та яєць виконані на 81,5% та 76,5% відповідно.
Збільшено поголів’я великої рогатої худоби - 113,2% до рівня минулого року, свиней 103%, та овець 125,4%. Стабільним залишається поголів’я корів - 60,8 тис. голів (100% до минулого року).
Обсяги виробництва молока збільшилися в усіх категоріях господарств на 6,9 тис. тонн (103,3% до рівня минулого року) за рахунок зростання продуктивності та нарощування поголів'я корів у господарствах населення.
Також посадовець відзначив, що в області діє Програма розвитку сільського господарства Запорізької області на 2012-2013 роки, якою передбачено виплату 5 млн. грн. сільгосппідприємствам за приріст поголів'я корів (по п’ять тис. гривень за голову).
Управління у справах преси та інформації