Під час засідання двадцять дев’ятої сесії обласної ради заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук поінформував депутатів про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.
Як повідомив посадовець, роботи з підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери, які передбачені планом, виконані в повному обсязі. У цілому по області комплексно підготовлено (з видачею паспортів готовності) 6873 житлових будинки, 574 школи, 502 дитсадки та 64 лікарні, а також 625 котелень (338 – комунальні, 287 – відомчі), 65 центральних теплових пунктів, 974 км теплових мереж.
- Готовність житлового фонду об’єктів соціальної сфери та теплопостачання підтверджена паспортами і актами готовності, підписаними Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Запорізькій області. Крім того, на котельнях області виконано заміну 31 котла на більш сучасні і енергоощадливі, замінено 27 км старих теплових мереж. На підприємствах теплопостачання створено резервний запас палива: вугілля - 10,3 тис. тонн, рідкого палива - 38 тонн, - зазначив Петро Гончарук.
По дорожньому господарству області виконаний капітальний ремонт 91,3 тис. кв. м комунальних доріг. На випадок несприятливих погодних умов підготовлено 286 одиниць спеціалізованої снігоприбиральної техніки, за договорами у сторонніх організацій додатково буде залучено 137 од. спецтехніки. Заготовлено 35,9 тис. тонн посипних матеріалів та протиожеледних сумішей. В області створено 311 аварійно-відновлювальних та ремонтних бригад, до складу яких входять 1828 людей та 138 диспетчерських служб, з яких 81 – цілодобова.
- Одним з найважливіших питань залишаються розрахунки підприємств теплоенергетики області за спожитий природний газ. Станом на 24 жовтня загальна заборгованість споживачів області за спожитий природний газ складає 561,4 млн. грн., з них 489, млн. грн. – перед НАК «Нафтогаз України», 71,7 млн. грн. – заборгованість минулих років перед ДК «Газ України», яка реструктуризована на 10 років, - повідомив Петро Гончарук.
В області активно впроваджується енергоефективне та енергозберігаюче обладнання на об’єктах теплопостачання. Так, з 399 котелень, які працюють на природному газі, на 97 встановлено енергоефективні котли та обладнання, а це – фактично, на кожній четвертій котельні. З них 14 – в Оріхівському районі, 28 – у м.Мелітополь, 44 – у м.Запоріжжя. Найбільша кількість котелень на альтернативному паливі знаходяться в Оріхівському (дев’ять), Василевському (шість), Веселівському та Якимівському (по п’ять) районах.
- На випадок різкого зниження температури передбачено функціонування 46 соціальних патрулів та розгортання 154 пунктів обігріву. На дорогах області працюватимуть 58 мобільних пунктів обігріву, - зазначив Петро Гончарук.
Управління у справах преси та інформації