Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Дерегуляція і розвиток малого та середнього бізнесу

Петро Гончарук: «Створення бізнес-інкубаторів особливо актуальне напередодні підписання Угоди між Україною та Євросоюзом»

25 жовтня 2013 - 13:20

В облдержадміністрації відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке провів заступник голови ОДА Петро Гончарук. На порядок денний було винесено низку питань, серед яких – залучення міжнародної технічної допомоги (грантів) Регіональним фондом підтримки підприємництва в Запорізькій області, обговорення змін до Податкового кодексу України тощо.

- Наш фонд став учасником двох міжнародних проектів у програмі прикордонного співробітництва «Басейн Чорного моря 2007-2013 років». Мета цих проектів - залучення міжнародної технічної допомоги ЄС для підтримки розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області, - повідомив генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко.

За його словами, перший проект  передбачає створення мережі бізнес-інкубаторів у Запорізькій області та єдиної координованої системи організацій підтримки і розвитку сектора малих і середніх підприємств Чорноморського регіону. Фінансова допомога ЄС складає 78,9 тис. євро, обов’язкове співфінансування за рахунок обласного бюджету - 10% від усієї суми.

Серед основних заходів проекту: створення мережі бізнес-інкубаторів Чорноморського басейну, освоєння інноваційних технологій у сфері бізнес-інкубування, консультації щодо здійснення міжнародної торгівлі, проведення навчальних заходів за участю представників країн-партнерів. Також передбачається участь у міжнародному обміні досвідом щодо створення мережі бізнес-інкубаторів  у країнах-партнерах проекту.

Другий проект – «Сертифікація системи якості агротуризму» передбачає створення мережі об'єктів агротуризму в Запорізькій області. Фінансова допомога ЄС становить 67,5 тис. євро, обов'язкове співфінансування за рахунок обласного бюджету має складати 10,4% від загальної суми. Мета проекту - створення кластерів агротуризму на прикордонній території Чорноморського басейну.

У рамках його реалізації планується  вивчення стану агротуристичного комплексу в Запорізькій області шляхом залучення наукового потенціалу Запорізького національного університету, розробка єдиних міжнародних стандартів якості та експериментальна сертифікація підприємств у сфері агротуризму, проведення різних навчальних заходів за участю представників країн-партнерів та навчання учасників на посаду міжнародних експертів.

- Реалізація цих двох проектів дозволить відкрити на території Запорізької області вже через два роки не менше двох активно працюючих бізнес-інкубаторів та створити мережу підприємств агротуристичного сектору, яка відповідатиме міжнародним стандартам якості. Це дасть можливість створити нові робочі місця, особливо в сільській місцевості, що сприятливо впливатиме на подальший розвиток Запорізької області, - повідомив Володимир Степаненко.

Також керівник фонду зазначив, що наприкінці вересня було укладено договір про співпрацю з економічним факультетом Запорізького національного університету для реалізації програми розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області, інтеграції освіти, науки та бізнесу як у традиційній формі ведення бізнесу, так і в нових сферах: інноваціях, виробництві, бізнес-інкубуванні, IT-технологіях та туризмі.

Петро Гончарук підкреслив, що Запорізька область має дуже гарну базу для розвитку агротуризму, тому території мають зайняти активну позицію для участі в запропонованих прокетах.

- У нас є всі умови, але, на жаль,  нема  на чому вчитися. Завдяки реалізації проектів ми зможемо вирішити це питання. Ці гранти відкривають великі перспективи для територій області. Проект щодо створення бізнес-інкубаторів має особливе значення напередодні підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Про обидва проекти повинні знати всі території області, тому наразі наше завдання – максимально поширити цю інформацію, - підсумував Петро Гончарук.

Перший заступник начальника Головного управління Міністерства доходів у Запорізькій області Сергій Давидков поінформував членів координаційної ради про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку малого підприємництва та відповів на запитання. Крім того, він наголосив на необхідності посилення боротьби з тіньовою економікою.

- Переконаний, що для активізації роботи щодо виведення бізнесу з тіні необхідно створити робочу групу з оцінки тенденції скорочення тіньового сектору економіки. Лише спільними зусиллями ми зможемо отримати найефективніший результат, - зазначив Сергій Давидков.

Читайте також

Учні двох запорізьких гімназій навчаються в укритті: безпечно, комфортно, сучасно

Родини зниклих безвісти військовослужбовців можуть отримати пенсію по втраті годувальника: роз’яснення Міністерства у справах ветеранів

Боролися тоді, боремося й зараз: в Запоріжжі відзначили День Соборності України

СБУ викрила проросійського агітатора, який виправдовував злочини рашистів

Впродовж доби окупанти завдали 434 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.01.2025

У Запоріжжі облаштовують модульні залізобетонні конструкції для захисту населення

Як членам сімей зниклих безвісти військовослужбовців отримати пільги: роз'яснення Мінветеранів

Реконструкція питного водогону в Запорізькій області завершена: з централізованим водопостачанням усі населені пункти пʼяти громад

СБУ встановила чергових колаборантів, які організовували фейковий референдум у Мелітопольському районі

Безплатний ІТ-курс для ветеранів, військових та їхніх родин: відкрито реєстрацію

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах