Сьогодні відзначається Міжнародний боротьби з бідністю. З цієї нагоди заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов під час брифінгу торкнувся даної теми. Зокрема, він повідомив, що за підсумками 2012 року рівень бідності за відносним критерієм у області склав 13% (по Україні – 25,5%). За цим показником регіон посідає друге місце після м. Києва з критерієм 7,8%.
Методику визначення бідності пояснила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва. За її словами, вперше була надана комплексна оцінка бідності як суспільного явища в «Стратегії подолання бідності», затвердженій у 2001 році. Також було визначено відносний національний критерій бідності – 75% медіанного рівня сукупних доходів у розрахунку на умовного дорослого. За цим критерієм бідними вважаються домогосподарства, рівень споживання яких нижче стандартів споживання більшості населення.
Андрій Гамов звернув увагу на те, що до бідних відносяться не лише безробітні, а й працююче населення. Так, середня заробітна плата в області складає 3104 грн., що є доволі високою і відповідає шостому місцю по Україні. В той же час, 5,5% працюючих та майже 70% зайнятих у малому бізнесі отримують зарплату в межах мінімальної. Ще один чинник – «тіньова» зайнятість, яка за перше півріччя поточного року становила 36%. Крім того, рівень заробітної плати в різних галузях суттєво відрізняється. Якщо в шести основних галузях заробітна плата перевищує середні показники по Україні, то в 11 вона значно нижча.
- Ці дані свідчать, що реальні резерви для підвищення доходів зайнятого населення у нас є. Облдержадміністрація спрямовує свою діяльність на виконання Указу Президента «Про невідкладні заходи щодо подолання бідності» , яка базується на провадженні збалансованої політики з підвищення рівня зайнятості, оплати праці та соціального захисту, - резюмував Андрій Гамов.
Управління у справах преси та інформації