Перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Ємельяненко провів засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто стан проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту на території області, а також формування матеріальних резервів, паливно-мастильних та будівельних матеріалів до осінньо-зимового періоду.
Як повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України в Запорізькій області Олександр Назаров, технічна інвентаризація захисних споруд цивільної оборони організована краще у містах Енергодар, де виконано 89%, Мелітополь – 59%, Запоріжжя – 53%, Бердянськ – 48%, а також у Василівському районі – 68%, Куйбишевському – 50%, Новомиколаївському – 60%, Приморському – 65%, Приазовському – 50%, Розівському – 60% та Якимівському – 50%.
Із значним відставанням від запланованих показників триває інвентаризація у м. Токмак, Мелітопольському, Оріхівському, Пологівському та Чернігівському районах. Не проінвентаризовано жодної із 52 захисних споруд у Бердянському районі.
- Інвентаризація захисних споруд державної власності здійснюється в цілому задовільно, принаймні краще, ніж інвентаризація споруд комунальної та приватної власності. Із 244 одиниць державної власності проінвентаризовано 161. Натомість дуже повільно проводяться ця робота на захисних спорудах комунальної власності, - повідомив Олександр Назаров.
Основні причини повільної технічної інвентаризації захисних споруд - слабка організаційна робота районних, міських інвентаризаційних комісій з власниками, до сфери управління яких входять організації та підприємства, на балансі яких знаходяться захисні споруди, незадовільне фінансування цих заходів, небажання власників або балансоутримувачів витрачати кошти на заходи з технічної інвентаризації ЗС ЦЗ, а також недосконалість процедур передачі майнових комплексів, у складі яких є захисні споруди цивільного захисту.
- Загалом по області робота з формування матеріальних резервів, паливно-мастильних та будівельних матеріалів до осінньо-зимового періоду триває за планом. Наразі в резервах накопичено понад 100 тис. літрів бензину та дизельного пального, майже 5 тисяч листів шиферу. Поряд з цим, м. Токмак, посилаючись на відсутність коштів, не має резерву ні паливно-мастильних, ні будівельних матеріалів, і робота у цьому напрямі не ведеться. На цей час ще не відповідають планам накопичення резерви пального у м. Запоріжжя, Вільнянському, Куйбишевському, Чернігівському, Токмацькому районах. Тому, вважаю, є необхідність взяти під особистий контроль це питання та довести матеріальні резерви до поставлених завдань, - зазначив Віктор Ємельяненко.
Управління у справах преси та інформації