Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко провів нараду з керівниками запорізьких медичних установ, де проходять лікування пацієнти із захворюваннями щитовидної залози. Адже в останні роки зафіксовано зростання кількості онкологічних захворювань цього профілю. Сумній статистиці сприяють екологічні проблеми та наслідки аварії на ЧАЕС.
- За останні десять років у нашій області зростає захворюваність щитовидної залози. Регіональний показник вище за середньоукраїнський. Більше того, частіше стали виявляти саме рак щитовидної залози. Торік було зафіксовано 115 таких випадків, - повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Світлана Беляєва.
У разі виявлення такого онкологічного захворювання показана операція, яку успішно проводять місцеві хірурги. Але подальша терапія запорізьким пацієнтам поки недоступна – немає профільного відділення. Тому хворі змушені їздити на лікування в сусідній Дніпропетровськ, де в обласній клінічній лікарні імені Мечникова вони мають можливість отримати так звану радіойодотерапію. Всі витрати пацієнтів оплачуються з обласного бюджету. Щорічно таких хворих набирається близько ста осіб.
Головний лікар міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Сергій Завгородній вважає цю терапію світовим стандартом лікування небезпечного захворювання.
- Пацієнти, якщо вони правильно прооперовані, і якщо після оперативного втручання провести два або три сеанси радіойодотерапії, можуть вилікуватись у ста відсотках випадків. За цим методом лікування -майбутнє, - запевнив фахівець.
Керівник регіону наголосив, що Президент України Віктор Янукович вимагає від місцевої влади активно модернізувати медичну галузь, щоб забезпечити громадян якісними і доступними медичними послугами
У контексті порушеної проблеми поставив медикам завдання - протягом місяця розробити програму створення в Запоріжжі сучасного медичного відділення, де пацієнти з усієї області мали би можливість отримувати лікування радіойодотерапією.
- Можуть бути два варіанти. Як філія, наприклад, обласної лікарні чи обласного онкодиспансеру, щоб можна було профінансувати за рахунок обласного бюджету. Або ж нам потрібно йти шляхом державно-приватного партнерства. Вважаю, що обидва варіанти мають право на життя. Все необхідно опрацювати і протягом місяця надати мені пропозиції. До кінця року у нас повинна бути чітка концепція, як ми з вами в 2014-му році відкриємо це відділення. Ми повинні його відкрити. Тому що Запоріжжя не те місто, жителі якого мають отримувати допомогу в сусідніх областях, – заявив Олександр Пеклушенко.
Медики впевнені, що відкриття такого відділення позитивно позначиться на одужанні хворих - їм не доведеться їхати в інше місто, лікарі зможуть краще контролювати процес лікування. А поки триватиме робота над створенням відділення, Олександр Пеклушенко закликав керівників медичних установ здійснювати суворий контроль над тим, чи всі пацієнти отримують необхідне лікування в Дніпропетровську.
- Кількість хворих, які потребують лікування, і кількість тих, що його отримали, має бути рівною. Необхідне фінансування з обласного бюджету буде забезпечено, – наголосив керівник регіону.
Управління у справах преси та інформації