Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Партизанські подвиги - в пам'яті народній

17 вересня 2013 - 15:21

Партизанські подвиги - в пам'яті народній

Напередодні Дня партизанської слави у Запорізькому обласному військовому комісаріаті відбулося засідання круглого столу "Стратегія і тактика партизанського і підпільного руху в Україні 1941-1944 рр.", у якому  взяли участь представники ветеранських та громадських організацій, військовослужбовці місцевого гарнізону, студентська та учнівська молодь, призовники. Почесними гостями заходу стали ветерани Великої Вітчизняної війни та військової служби.

Як наголосив заступник обласного військового комісара з виховної роботи Михайло Логвінов,  партизанський і підпільний рух вважається одним з найважливіших факторів перемоги над фашистськими загарбниками. В умовах тривалої окупації і глибокого тилу підпільно-партизанські формування ефективно взаємодіяли з  регулярними частинами в ході підготовки і під час проведення операцій.

Своїми спогадами про буремні роки війни, участь у партизанському та підпільному русі поділилися ветерани Великої Вітчизняної війни полковник у відставці Віктор Варвашеня, капітан першого рангу у відставці Микола Гречко. Вони закликали молоде покоління брати приклад у своїх справах та вчинках з героїв, які пройшли горнило найстрашнішої  війни.

Учасникам уроку партизанської слави були продемонстровані документальні кадри про рух опору в Україні в роки Великої Вітчизняної війни.

На завершення заходу для воїнів місцевого гарнізону та призовників було організовано огляд експозиції краєзнавчого музею, присвяченої подіям партизанського і підпільного руху на території Запорізької області.

 

Довідково:
Окупанти проводили політику геноциду, відповіддю на яку став масовий рух опору. Полум’я партизанської війни охопило практично всю Україну. В 46 партизанських з’єднаннях, у тисячах підпільних організацій і груп  вели боротьбу 600 тисяч народних месників. Вони знищили близько півмільйона гітлерівців, 467 гарнізонів і штабів, 1566 танків і бронемашин, 211 літаків, 915 складів з боєприпасами, 607 залізничних мостів, 248 вузлів зв’язку, пошкодили близько 2 тис. км телеграфно-телефонного зв'язку. У боях з фашистськими загарбниками загинуло 50 тис. партизанів, з яких 35 тис. полягли в період 1941-1942 р.р., а ще близько 15 тис.  – у 1943-1944 р.р. Мужність та героїзм народних месників гідно відзначені й вшановані. 95 наших співвітчизників-партизанів  стали Героями Радянського Союзу, близько 63,7 тис. нагороджені орденами і медалями, 6 партизанських командирів отримали орден Суворова, 140 –  орден Богдана Хмельницького. За визволення Запоріжжя понад 800 підпільників і партизан області були відзначені орденами й медалями Радянського Союзу  за подвиги у боротьбі з загарбниками.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

1097 днів запеклої боротьби: запоріжці згадують про початок повномасштабного вторгнення та не втрачають віри в перемогу

Пам’ять про подвиг загиблих Захисників та Захисниць живе у наших серцях

Третя річниця повномасштабного вторгнення: Запоріжжя обʼєдналося в молитві за Україну

Якщо не воюєш – маєш працювати: ветеранка скористалася грантом і відкрила крамницю у Запоріжжі

«Підземна» школа в Петрополі: учні та вчителі скучили за спілкуванням

У Запоріжжі вшанували пам’ять поліцейських, які загинули, рятуючи життя інших

У Дії з’явились нові послуги для ветеранів та членів родин загиблих військовослужбовців

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.02.2025

Упродовж доби окупанти завдали 421 удар по 9 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.02.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1095-го дня війни