Під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова та за участю Міністра соціальної політики Наталії Королевської відбулася всекраїнська селекторна нарада з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсійних внесків, стану зайнятості та легалізації трудових відносин. Запорізьку область представляв перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Ємельяненко.
Урядовець повідомив, що з березня поточного року спостерігається позитивна динаміка – сума заборгованості із зарплати в країні скоротилася на 143 млн.грн. або 13%. Тому на нараді зібралися, щоб з’ясувати, як розвинути цю тенденцію, яка допомога потрібна територіям від органів центральної влади.
- Я беру це питання під свій контроль. Ніхто вмовляти погашати заборгованість не буде. Позиція Уряду чітка: за допущення нарощування заборгованості із зарплати – кримінальна відповідальність, - наголосив Сергій Арбузов.
Про загальний стан доповіла Міністр соціальної політики Наталія Королевська, зазначивши, що в системі рейтингової оцінки регіонів ключовими є показники стану погашення заборгованості із зарплати, страхових внесків та зайнятості населення. Запорізька область була відзначена з позитивного боку за повну відсутність заборгованості на підприємствах комунальної форми власності, а також за найвищий рівень працевлаштування безробітних.
Разом з тим, залишаються проблеми з темпами погашення заборгованості із заробітної плати. З цього питання було заслухано керівників Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Миколаївської, Івано-Франківської, Тернопільської та Запорізької областей. Характерною особливістю є те, що майже для всіх регіонів є спільна причина накопичення боргів – левова частка підприємств державної форми власності, підпорядкованих центральним органам влади.
На це вказав, зокрема, у своєму звіті Віктор Ємельяненко. Посадовець повідомив, що станом на 1 вересня загальна сума заборгованості в області складає 53,9 млн.грн., з них 44,3 млн. грн. припадає на державні підприємства, що становить 84%. Незважаючи на зусилля облдержадміністрації, погоджені з центральними органами графіки погашення заборгованості не виконуються. Особливо це стосується підприємств сфери «Укроборонпрому». Наприклад, лише на заводі «Радіоприлад» накопичили 17 млн. грн. боргу.
Підбиваючи підсумки селекторної наради, пані Міністр доручила надати міністерству пропозиції змін до законодавства, які висловлювалися представниками областей, а також відкориговані та погоджені з центральними органами влади графіки погашення заборгованості.
- Якщо ми об’єднаємо зусилля місцевої, центральної влади, контролюючих та правоохоронних органів, ми виконаємо завдання Президента Віктора Януковича – погасити заборгованість до кінця року, - зазначила Наталія Королевська.
За підсумками наради перший заступник голови ОДА Віктор Ємельяненко також дав доручення керівникам структурних підрозділів та служб.
- Перше: до 20 вересня всі без виключення повинні розробити нові графіки погашення заборгованості. Ми маємо пропозиції змін до законодавства і підзаконних актів, які впливають на стан погашення заборгованості, їх також треба сформулювати на направити в уряд. Крім того, слід систематизувати інформацію про проблеми по галузях, територіях, які виступають чинниками заборгованості, щоб мати цілісну картину і розв’язувати проблеми системно, - доручив Віктор Ємельяненко.
Управління у справах преси та інформації