Під час семінару-нараді з головами профспілкових комітетів медичних працівників Запорізької області обговорено стан реформування медичної галузі, досягнення та проблемні питання в ході реалізації Національного плану дій на 2013 рік. Заступник директора-начальник управління реформ і розвитку охорони здоров’я Департаменту облдержадміністрації Ушакова В.В. поінформувала про створення єдиної системи екстреної медичної допомоги в області, особливості її функціонування в нових умовах, перспективи створення централізованої диспетчерської. Було наголошено, що в процесі реорганізації служби екстреної медичної допомоги ні один працівник не був звільнений. Розвивається сімейна медицина, 143 сільських лікарських амбулаторії працюють на засадах загальної практики/сімейної медицини, план щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги як юридичних осіб виконано – на сьогодні створено 32 таких центри. Триває робота щодо укомплектування центрів медичним персоналом, зміцнення матеріально-технічної бази, підготовка документів для отримання ліцензій на медичну практику. Профспілкові лідери ознайомлені з ходом створення обласного перинатального центру ІІІ рівня, який має стати центром високотехнологічної медичної допомоги для жінок та дітей групи високого та вкрай високого ризику перебігу вагітності та пологів, потужним методичним лікувально-діагностичним центром, центром тренінгової підготовки кадрів, а також аналітичним центром, відповідальним за організацію перинатальної допомоги в регіоні.
Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Запоріжжя Стецюк Л.І. поділилася досвідом роботи новоствореного центру, який розпочав роботу з 01.08.2013, висвітлила проблемні питання в організації діяльності.
Ушакова В.В. та Стецюк Л.І. відповіли на запитання голів профспілкових комітетів щодо кадрових питань, організації роботи центрів первинної медико-санітарної допомоги, підготовки документів для ліцензування господарської діяльності та ін..