Напередодні початку навчального року відбулося засідання колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА, яке провів заступник голови облдержадміністрації Андрій Запорожченко.
Посадовець подякував освітянам за самовіддану працю та професійні підходи у забезпеченні навчально-виховного процесу, а також вручив подяки та грамоти облдержадміністрації.
Учасники заходу обговорили основні завдання розвитку доступності освіти у новому навчальному році.
Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Олександр Вєрозубов, повідомив, що згідно з Національною стратегією розвитку освіти на період до 2021 року (затверджена у червні Указом Президента України), одним із ключових завдань є здійснення оптимізації та модернізації мережі навчальних закладів.
- Основна мета – забезпечення доступності якісної освіти для кожного учня. Відтак маємо зосередитись на подальшому приведенню мережі загальноосвітніх закладів у відповідність до потреб громадян, соціально-економічної ситуації та вимог чинного законодавства, - зазначив Олександр Вєрозубов.
Наразі в області працює 625 загальноосвітніх закладів. У 2013 році було проведено реорганізацію 14 шкіл, ще в 11-и ця робота знаходиться на завершальному етапі. Згідно з планом по завершенні оптимізації мережі область загалом матиме 620 навчальних закладів усіх типів.
Під час засідання зазначалось, що однією з найактуальніших проблем галузі залишаються малокомплектні школи (загалом 302 школи). У той же час, в середньому школи області заповнені всього на 58,7% від проектної потужності.
Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА звернув увагу присутніх на таку тенденцію: учні недоукомплектованих шкіл мають гірші показники під час участі у інтелектуальних змаганнях, а також менша їх кількість стає медалістами.
- Оптимізація це, перш за все, перехід до якісної та доступної освіти для того, аби учні були конкурентними, змогли реалізувати свої таланти в будь-якому куточку Запорізького краю, - конкретизував завдання Андрій Запорожченко.
У цьому контексті він звернувся до представників територій з проханням формувати загальноосвітню мережу з урахуванням доцільності та ефективності роботи.
Також у ході колегії була розглянута ситуація щодо створення освітніх округів, функціонування Запорізької обласної освітньої мережі та інформаційно-комп‘ютерного забезпечення освітнього процесу.
Управління у справах преси та інформації