Охорона археологічних та історичних пам’яток – під контроль органів влади
5 грудня 2005 - 11:20
Основним завданням виконавчих органів влади є забезпечення державного обліку та контролю за збереженням і використання пам’яток. У вересні цього року підготовлений Реєстр нерухомих пам’ятників культурної спадщини області. Туди увійшло 3402 об’єкта, серед них пам’ятників археології – 2382, історії – 945, монументального мистецтва – 75.
Проект Реєстру розглядався на консультативній раді при управлінні культури та туризму облдержадміністрації.
В останні року зросла небезпека знищення пам’ятників археології. Перш за все через активізацію деяких антропогенних факторів. Насамперед це процес перерозподілу земель, часто без врахування на них археологічних об’єктів, не вирішене питання про визначення дійсного господаря земельної ділянки, де розташований об’єкт і які є винятково державною власністю.
За попередніми даними площа земель історико-культурного призначення може скласти близько 6 тис.га. Але вони не винесені в натуру і не позначені на картах і схемах.
З серпня по листопад органами прокуратури області перевірялося виконання Закону України «Про охорону культурної спадщини». На сьогодні порушені дві кримінальні справи у Бердянському та Пологівському районах.
Інвентаризація пам’ятників археології проведено цього року у Гуляйпільському, Куйбишевському, Василівському районах, охоронні археологічні роботи ведуться у Запорізькому.
Прес-служба облдержадміністрації