Об’єкти житлово-комунального господарства області готові до опалювального сезону на 77%, наразі розпочинається оформлення відповідних паспортів. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Максим Шахов під час засідання колегії облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Олександр Пеклушенко.
- Не треба гнатися за показниками та називати красиві цифри, необхідно говорити правду, показувати реальну ситуацію на кожній окремо взятій території, щоб обласна влада у разі необхідності могла втрутитися в ситуацію та вжити необхідні заходи В іншому випадку жертвами цих «прикрашань» стануть самі жителі районів. Мені потрібна об’єктивна картина з котельнями по кожному району області, - наголосив Олександр Пеклушенко.
Члени колегії заслухали керівників найбільш проблемних територій - Новомиколаївського, Якимівського і Токмацького районів, які доповіли про стан розрахунків за спожиті послуги та стан підготовки територій до осінньо-зимового періоду.
Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Олександр Вєрозубов проінформував присутніх щодо оснащення шкіл області теплими санвузлами.
Внутрішні теплі туалети відсутні у 61 школі області, що становить 10% від загальної кількості шкіл області, яких загалом нараховується 608. Найбільше таких шкіл в Оріхівському районі – 15, та у Пологівському – 12.
- На початку минулого століття проектами шкіл не передбачались туалети у приміщеннях, це пов’язано з проектуванням та будівництвом. Обладнання санвузлів у школах потребує як значних капітальних вкладень, так і тривалого часу. Крім того, у селах існує проблема щодо відсутності централізованого водо забезпечення та водовідводу. Для виконання всіх санітарних норм необхідно будувати водонапірні башти, що пов’язано з додатковим навантаженням на фінансові можливості району, - повідомив Олександр Вєрозубов.
Школи, в яких можна обладнати внутрішні туалети, санвузли з’являться до початку навчального року, в інших, де це буде неможливо зробити, найближчими днями встановлять біотуалети.
- Коли я був маленьким і жив у бараці, на нашій вулиці була одна вбиральня на чотири будинки. Пройшло вже понад півсторіччя, а діти досі вимушені ходити на вулицю. Це ганьба, і таке поняття, як вбиральня біля школи, треба викорінювати! – наголосив Олександр Пеклушенко.
Олександр Вєрозубов запевнив, що до початку нового навчального року ця проблема буде повністю вирішена. Також він підкреслив, що 1 вересня розпочнуть роботу абсолютно всі школи області.
Як повідомила директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Ірина Конарева, в області однією з найбільших гострих проблем є стан сільських закладів культури, яких загалом нараховується 740. З них 3% знаходяться у аварійному стані, ще 38% - не опалюються. Одна з головних причин – з місцевих бюджетів майже не виділяються кошти на ремонт цих закладів.
- Нам необхідно розібратися з бібліотеками, які практично не працюють, вони мають працювати там, де є найбільший попит, наприклад, при школах. А те, що території не виділяють кошти на ремонт закладів культури, я вважаю неприпустимим. У районах, де ситуація є незадовільною, необхідно зрівняти розміри заробітної плати працівників районних рад та райдержадміністрацій. Повірте, одразу у бюджетах місцевих рад звільниться кілька десятків тисяч гривень, які слід спрямувати на ремонт закладів культури, - зазначив Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації