В облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів директор Департаменту з питань цивільного захисту населення ОДА Володимир Шлея.
На порядок денний було винесено такі питанні: підготовка до осінньо-зимового періоду та погодження комплексного плану дій, безпечне використання газу в побуті та стан аварійності та травматизму на автошляхах області.
За словами Володимира Шлеї, основні критерії підготовки до осінньо-зимового періоду – це наявність матеріальних резервів паливно-мастильних та будівельних матеріалів, укладання договорів із сільськогосподарськими підприємствами на використання техніки, визначення місць відстою великовантажної техніки у разі виникненні снігових заметів, розгортання пунктів харчування та пунктів обігріву.
- Всі території області мають створити матеріальний резерв до 1 вересня, тож ще є час для його поповнення. Станом на 25 липня з виконанням цього завдання були проблеми у Вільнянського, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського, Михайлівського, Оріхівського, Приморського, Токмацького та Якимівського районів. На даний час РДА це питання вирішено, - повідомив Володимир Шлея.
Як повідомив посадовець, минулого року було ухвалено 360 договорів з сільгоспвиробниками та 31 договір між райавтодорами та підприємствами на використання техніки в період сильних снігопадів. У термін до 1 листопада необхідно підписати відповідні договори на всіх територіях області.
Щодо безпечного використання газу в побуті директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Максим Шахов повідомив, що станом на 1 серпня в житловому фонді в межах діяльності ПАТ «Запоріжгаз» проведено планове технічне обслуговування 470 тис. газових приладів, а також здійснено планову перевірку щільності споруд внутрішньо-будинкової системи газопостачання.
За порушення Правил безпеки систем газопостачання України з початку року відключено від газопостачання 258 газових приладів та обладнання з відводом продуктів згоряння в димові канали, а також 233 газових прилади, які знаходяться в аварійному стані. Крім того, виявлено 50 випадків несанкціонованих підключень до системи газопостачання та самовільне підключення до газових мереж внутрішньо-будинкового газового обладнання 510 газових приладів.
Доповідаючи про стан аварійності та травматизму на автошляхах регіону, заступник начальника УДАІ ГУ МВС України в Запорізькій області Валерій Васильчук повідомив, що з початку року зареєстровано 3,48 тис. ДТП, у тому числі 661 – із постраждалими.
- Кількість громадян, які загинули внаслідок ДТП, у порівнянні з минулим роком зменшилась на 28% і складає 94 особи. При цьому, кількість постраждалих збільшилась на 20% - з 715 до 860. На автошляхах області майже кожні вісім годин траплялося ДТП з потерпілими, практично через кожні 54 години в автопригодах гинули люди. У середньому за добу в ДТП травмувалося до чотирьох осіб, - повідомив Валерій Васильчук.
З початку року у Запоріжжі зареєстровано 19 ДТП за участю водіїв автобусів, в яких загинуло три особи, травмовано 59 осіб. За аналогічний період на території області, без урахування Запоріжжя, зареєстровано шість аналогічних ДТП, в яких загинула 1 особа, травмовано 13 осіб.
З початку липня триває операція «Перевізник-літо», яка проводиться УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області із залученням фахівців Укртрансінспекції. Під час операції з 980 перевірених автобусів у 562 виявлені порушення, два водії знаходилися у стані алкогольного сп’яніння, п’ять автобусів тимчасово затримані.
За підсумками засідання комісії керівники територій отримали низку завдань щодо підготовки до осінньо-зимового періоду, формування матеріального резерву, посилення роботи щодо контролю за безпечним використанням газу в побуті, а також щодо стабілізації ситуації на дорогах області.
Управління у справах преси та інформації