Підсумки роботи підприємств та організацій агропромислового комплексу за І півріччя 2013 року підбили учасники засідання колегії Департаменту АПР, яке провів заступник голови ОДА (стажування) Олег Ніколенко.
З показниками роботи галузі ознайомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Поляков. За його словами, діяльність спеціалістів підрозділу та профільних управлінь на місцях була зосереджена на виконанні основних положень державної політики Президента України – забезпеченні продовольчої безпеки та підвищенні конкурентоспроможності продукції аграрного сектора. Завдяки вжитим заходам у першому півріччі збережено позитивні тенденції виробництва валової продукції сільського господарства, створено базу для вирощування врожаю поточного року, стабілізовано ситуацію в тваринництві.
За статистичними даними, на території регіону працює 2,5 тисячі сільськогоспордарских підприємств, з яких 212 спеціалізуються на розведенні тварин.
У першому півріччі обсяги виробництва валової продукції сільського господарства в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року збільшено на 42,1 %, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах - майже на 70 %. У ході жнив зібрано понад 2 млн. тонн зерна при середній урожайності 24,2 ц/га. Найвищої урожайності досягнуто в господарствах Гуляйпільського (34 ц/га), Новомиколаївського (33,8 ц/га), Великобілозерського та Куйбишевського (по 30,4 ц/га) районів.
Щодо тваринницької галузі в господарствах нарощено поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів, свиней та овець. Станом на 1 липня із 14 основних показників галузі 13 успішно виконані.
Проте залишаються території, де ситуація оцінена як незадовільна. Господарства Пологівського, Михайлівського та Василівського районів прозвітували про зменшення поголів’я корів. Також менше свиней стали утримувати в Бердянському, Пологівському, Кам’янсько-Дніпровському районах. Поголів’я птиці знижено в Мелітопольському та Приазовському районах.
Також запорізькі господарства (усіх категорій) наростили виробництво молока на 7,8 тисяч тонн. Незадовільною залишається ситуація на восьми територіях регіону, зокрема в Мелітопольському, Пологівському, Бердянському, Кам'янсько-Дніпровському, Веселівському районах.
За підсумками засідання визначено подальші плани роботи, головними завданнями яких є нарощування чисельності поголів’я сільськогосподарських тварин - маточного поголів’я худоби та птиці, передусім молочних корів.
Управління у справах преси та інформації