Заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін провів обласну селекторну нараду із заступниками голів райдержадміністрацій, заступниками міських голів та представниками обласної, районних та міських комісій з організації та проведення розрахунків з погашення зобов’язань держави за знеціненими заощадженнями громадян в установах Ощадбанку колишнього СРСР.
Олександр Сін поінформував учасників селекторної наради про висновки обласної комісії, засідання якої відбулося напередодні. Як з’ясувалося, декілька питань треба було вирішити колегіально в селекторному режимі. Зокрема, що стосується видачі довідок населенню про заборгованість за житлово-комунальні послуги. Стовідсотково не виконали це завдання (станом на 16.11.2005) в Мелітополі (68,2%), Токмаку (48,2%), Енергодарі (87%), а також в районах – Василевському (60,3%), Великобілозерському (80%), Веселівському (80%), Запорізькому (79,8%), Мелітопольському (80%), Чернігівському (79,3%). Під час селекторної наради були з’ясовані причини, визначені строки виконання завдання.
В цілому по області видано довідок на 119,3 мільйона гривень, або 95,1 відсотка від суми заборгованості громадян, які мають право брати участь в розрахунках – мають заборгованість за житлово-комунальні послуги станом на перше вересня 2004 року, але не поточну.
У свою чергу, установами Ощадбанку видано розрахункових чеків на 85,7 мільйона гривень. Підприємствами отримано чеків – на 59,2 мільйона гривень (також станом на 16.11.2005).
Поки що єдиний район, де сумлінно працювали з населенням, - це Гуляйпільський. І в тому, як зазначив на селекторній нараді Олександр Сін, треба віддати належне керівництву райдержадміністрації та членам районної комісії. А іншим – повчитися у гуляйпільців.
Учасники селекторної наради також мали змогу отримати відповіді на деякі спірні питання. В обласній студії на їхні запитання відповідали члени обласної комісії. Найбільше запитань було адресовано податківцям та фінансистам, зокрема, що стосується продовження строку видачі чеків населенню установами Ощадбанку до 12 грудня 2005 року, визначеного постановою Кабміну від 11.11.2005 № 1073 «Про внесення змін до постанови Кабміну від 29.07.2005 № 664».
За підсумками селекторної наради можна говорити, що у нас є реальні можливості за рахунок знецінених заощаджень громадян в установах Ощадбанку колишнього СРСР майже стовідсотково погасити заборгованість населення за житлово-комунальні послуги.
Прес-служба облдержадміністрації