Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Реформування системи пенсійного страхування

Проблемні питання легалізації трудових відносин вивчаються на місцях

18 липня 2013 - 10:16

Керівництво Запорізької обласної державної адміністрації приділяє особливу увагу питанням легалізації трудових відносин, подоланню мінімізації заробітної плати та примусової неповної зайнятості населення. Зокрема, ці питання були розглянуті під час виїзних засідань обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Мелітопольському та Бердянському районах, в роботі яких взяв участь заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Сергій Кам’янченко.

За інформацією заступника директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ірини Разуваєвої, з усього працездатного населення Мелітопольського району платниками податків є тільки 38%. У Бердянському районі цей показних трохи вищий – 39%. З початку року чисельність платників до Пенсійного фонду на кожній з цих територій скоротилась більше ніж на 1600 осіб.

Середня заробітна плата за підсумками І кварталу складала 2243 грн. для Мелітополя та 1975 грн. для Бердянська. При цьому, за даними органів статистики, працівники 32 мелітопольських підприємств  отримували зарплатню на рівні мінімальної. У Бердянському районі ситуація дещо краща - таких всього чотири підприємства.

Керівництво Мелітопольської райдержадміністрації отримало зауваження від заступника голови ОДА Андрія Гамова щодо ігнорування ситуації, пов’язаної з режимом неповної зайнятості. Понад 5100 осіб уже тривалий час працюють у режимі скороченого робочого дня або тижня.

Занепокоєння представника обласної виконавчої влади викликала ситуація і з погашенням заборгованості  місцевих підприємств з платежів до Пенсійного фонду. Зокрема, станом на 1 липня бердянські підприємства накопичили борг понад 49 млн. грн.,  мелітопольські – 3,3 млн. грн.

На територіях розроблено та затверджено графіки погашення боргів, однак виконуютьс вони усього на 71 - 73%.

- Ви заявляли плани щодо погашення боргів, які тепер не виконуєте. Розробляйте більш ефективні схеми роботи, відшукуйте нові важелі впливу, налагоджуйте взаємодію з податковими органами. Прошу пам’ятати, що ліквідація боргів із заробітної плати, зайнятість населення та гідний рівень оплати праці – це основні чинники, за якими вашу роботу оцінює населення, - наголосив  Андрій Гамов.

За підсумками засідання комісії керівники місцевих органів виконавчої влади та керівники підприємств отримали завдання  виправити ситуацію на місцях.

Аналогічні виїзні наради найближчим часом будуть проведені на всіх територіях області.

Читайте також

Уряд закуповує 600 шкільних автобусів у 2025 році: хто їх отримає?

Віртуальна виставка «Ukraine Exports 2025»: можливість для українських експортерів знайти нових партнерів у державах Близького Сходу

Два континенти – спільні цінності: Гладстон і Запорізька область розширюють співпрацю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 427 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Великдень в умовах війни: запорізькі храми запрошують на богослужіння онлайн

Безпечний спосіб зберегти та примножити кошти: чому вигідно інвестувати у державні облігації

У Запоріжжі готуються зустріти Великдень онлайн

CDTO Annual Forum: нова роль цифрових лідерів у реалізації інноваційної стратегії України

У Запоріжжі продовжують працювати мобільні команди дитячих лікарів

Приватизація націоналізованого майна: у Запоріжжі на приватизаційний аукціон виставлені нежитлова будівля та споруда

В Україні стартував Всеукраїнський благодійний спортивний марафон «Крок»