Однією з суттєвих змін у Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, стало надання їм права вільно обирати санаторно-курортний заклад відповідного профілю чи заклад відпочинку, який має ліцензію на провадження господарської діяльності та медичної практики.
У зв’язку з цим спеціалісти соціальної сфери активізували роз’яснювальну роботу серед постраждалих від катастрофи та батьків потерпілих дітей, надаючи інформацію про санаторно-курортні заклади України. Це дозволяє запобігти ситуаціям, коли обраний заклад за своїм профілем або кліматичними умовами розташування не відповідає діагнозу хворого і може зашкодити його здоров’ю.
Як пояснили в Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації, обираючи місце відпочинку, краще орієнтуватись на санаторії, до якості послуг яких не виникало сумнівів. Серед місцевих закладів до таких належать санаторії Бердянська та Великого Лугу, за межами області –Трускавець. Для дітей підійдуть неодноразово апробовані заклади в Скадовському районі Херсонської області «Паритет» та «Прибережний», які вже зустріли юних запоріжців. До кінця липня в них заплановано перебування 45 дітей. А також санаторій «Лазурний» у Бердянську з 22 серпня відвідають 30 дітлахів.
На сьогодні для проходження оздоровчого курсу матерів з дітьми надано 16 путівок сімейного типу. Всього за період літо-осінь планується оздоровлення 92 дітей.
Згідно заяв дорослих чорнобильців було виділено 238 путівок для постраждалих першої категорії та 198 – другої і третьої категорій. Проте Міністерством соціальної політики України виділено додаткові путівки, розраховані включно до січня 2014 року, що дозволить оздоровити 547 дорослих, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Управління у справах преси та інформації