Один з дещо незвичайних об’єктів, які під час робочої поїздки відвідав голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, - метеорологічна станція «Гуляйполе», яка входить до складу обласного центру гідрометеорології.
Минулого року станція відзначила своє 75-річчя, тож можна говорити про солідний досвід роботи.
У цьому переконався Олександр Пеклушенко, який так прокоментував свої враження: «Тут чудові люди, патріоти, фахівці, які досконало знають свою справу. На станції є необіхідне обладнання, воно хоч не нове, але справно виконує свої функції. Деякі апарати відрізняються від сучасних лише дизайном. Я підготую листа до Держгідрометцентру щодо необхідності оновлення обладнання і переконаний, що за рік-два ми зможемо зробити переоснащення».
Дійсно, попри те, що метеостанція розміщена в звичайній сільській хаті, тут проводяться метеорологічні спостереження за повною програмою, з інструментальним визначенням дальності видимості, висоти нижньої межі хмар, параметрів вітру, температури і вологості повітря, грунту тощо.
Місцеві метеорологи є незамінними помічниками аграріїв. Адже вони ведуть також агрометеорологічні спостереження за станом і розвитком сільськогосподарських культур, запасами продуктивної вологи в грунті, глибиною промерзання та відтаювання грунту, обстежують посіви сільгоспкультур, які постраждали від впливу небезпечних та стихійних гідрометеорологічних явищ. І весь цей обсяг робіт виконують лише сім фахівців.
Довідково: метеорологічна станція «Гуляйполе» розташована в місцевості, де спостерігається найнижча температура на території області. Перші метеоспостереження почали проводитися з 1 грудня 1937 року, з перервою на період фашистської окупації з 11 липня 1941 року до визволення Гуляйполя – 15 вересня 1943 року.
Управління у справах преси та інформації