Позитивне зрушення – звітуємо про погашення боргів
9 листопада 2005 - 11:00
Відбулося чергове засідання робочої групи з контролю за забезпеченням погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України. Обговорювалися проблеми Кам’янсько-Дніпровського та Михайлівського районів, а також міських Запорізьких районів – Комунарського та Орджонікідзевського.
На відміну від попередніх, нинішнє засідання мало позитивні зрушення – кілька запрошених керівників підприємств-боржників відзвітували про повне погашення всіх боргів станом на 7-9 листопада. Серед них, зокрема, Запорізьке обласне державне комунальне сільгосппідприємство «Запоріжзеленгосп». Проте, це не розв’язало проблему в тому ж Комунарському районі, де борг «Радіоприладу» складає майже 90 відсотків від загальної вини. Керівник цього держпідприємства на засідання робочої групи не з’явився. Як з’ясувалося, борги підприємство має намір гасити за рахунок виручених коштів від продажу шести корпусів, два з яких збирається придбати акціонерне товариство «ЗАЗ». Питання доручено тримати під контролем райадміністрації.
Ще одне болюче питання Комунарського району – заробітна плата. І не тільки те, що стосується заборгованості з виплати за попередні роки, приміром, й на тому ж «Радіоприладі», де сума сягає кількох мільйонів. Справа в тому, що в Комунарському районі 36(!) відсотків працюючих отримують зарплату меншу за установлений мінімальний розмір. За офіційними звітами - вони нібито працюють неповний робочий день, що викликає неабиякий сумнів. Певно, Комунарській районній адміністрації спільно з податківцями та прокуратурою доведеться побувати з відповідними перевірками стану справ на таких підприємствах.
Орджонікідзевський район має подібні проблеми. Тут найбільші боржники – ВАТ «ГАММА», державне сільгосппідприємство «Хортиця» та інші.
В сільських районах – інша болюча проблема - кількість пенсіонерів удвічі перевищує кількість працюючих. Зокрема, за статистикою в Кам’янсько-Дніпровському районі на тисячу працюючих налічується 1805 пенсіонерів, а в Михайлівському – на тисячу працюючих - 2042 пенсіонера. А отже райдержадміністраціям треба шукати альтернативні шляхи вирішення проблеми, спрямованих на створення нових робочих місць, розгалуження виробничої сфери. Щодо цієї та інших проблем, перед керівниками районів були поставлені конкретні завдання та визначені строки їх виконання.
Прес-служба облдержадміністрації