Перебуваючи з робочою поїздкою в Токмацькому районі, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко провів робочу нараду з сільськими головами району. Під час зустрічі обговорювалися питання розвитку територій, проблеми, з якими стикаються органи місцевої влади.
Наповнення бюджетів, раціональне та ефективне використання бюджетних коштів, пошук резервів поповнення місцевих скарбниць – питання, яким голова облдержадміністрації приділив найбільшу увагу. Сільські голови поінформували про структуру бюджетів своїх територій, фінансування соціальної сфери та висловили своє бачення щодо можливостей використання бюджетних резервів.
- Це необхідно знати, адже це наші кошти, наша можливість рухатися далі, вкладати гроші у розвиток територій, - наголосив Олександр Пеклушенко, звертаючись до сільських голів Токмацького району.
На глибоке переконання голови облдержадміністрації, головний резерв розвитку сільських територій – це створення нових робочих місць. Це одне з головних завдань, які ставить перед регіональною та місцевою владою Президент України Віктор Янукович, фундамент реалізації соціальних ініціатив Президента.
Про позитивний досвід у цьому напрямку розповіла голова Жовтневої сільської ради Токмацького району Наталія Антипенко.
- Ми обрали для себе шлях розвитку самозайнятості. Вирощування ягід, виноградарство, створення кооперативів – наші основні напрямки. Наприклад, ми займаємося збором та охолодженням молока, яке у нас закуповує підприємство «Данон». Кооперативи для нас – це плюс до бюджету, адже вони дають прибутковий податок. Хоч це і не дуже великі суми, але наші, для нашого бюджету, - розповіла Наталія Антипенко.
За інформацією голови Токмацької райдержадміністрації Олександра Ярошенка, в поточному році в районі планується запуск заводу, який буде займатися розливом та фасуванням води та олії. Це також дозволить створити нові робочі місця та отримати додаткові надходження в бюджет території.
За створенням нових підприємств, розвитком малого та середнього бізнесу – майбутнє сільських територій, підкреслив голова облдержадміністрації. Він закликав представників місцевої влади активніше залучатися до реалізації регіональної програми «Мала пекарня». Також Олександр Пеклушенко запропонував розглянути можливість організації на території району підприємства з вироблення металопластикових вікон: «Це не дуже складний та коштовний бізнес. Але ми з одного боку отримуємо робочі місця для мешканців території, а з іншого – мінімальну собівартість продукції, яка сьогодні дуже затребувана».
У Запорізькій області необхідно створити декілька таких підприємств з виробництва металопластикових вікон, вважає голова облдержадміністрації. Щоб стимулювати розвиток цього виду бізнесу на сільських територіях, Олександр Пеклушенко запропонував прокредитувати за рахунок обласного бюджету першу фірму, яка виявить зацікавленість у налагодженні цього виробництва.
Управління у справах преси та інформації