Як розповіла начальник служби у справах неповнолітніх Антоніна Заіц, сьогодні в Україні впроваджується політика, спрямована на покращення соціального захисту дітей, функціонують державна та обласна програми запобігання бездоглядності; розглядаються зміни до закону про служби у справах неповнолітніх – вони будуть перейменовані на Служби у справах дітей (бо термін неповнолітні носить певний кримінальний відтінок), планується реформувати інтернатну систему, визначити статус дитини-сироти, щоб вона мала пільги при навчанні та працевлаштуванні.
Антоніна Заіц повідомила, що в листопаді буде проведено триденний міжнародний семінар на розвиток програми «Прийомна сім’я», і саме Запорізька область свого часу започаткувала цю програму в Україні. З 2006-го року передбачається фінансування на утримання дітей-сиріт із державного бюджету, а не з місцевого, як є зараз, заохочення прийомних батьків (на виховання прийомної дитини вони отримуватимуть 45% коштів, передбачених на утримання дитини в притулку чи інтернаті – там виділяється 1 прожитковий мінімум на дитину до 16 років і 2 прожиткових мінімуми після 16 років).
Зараз іде робота по створенню центрів соціальної реабілітації для дітей-сиріт, це буде проміжний етап між вулицею чи неблагополучною сім’єю, притулком і прийомною родиною чи інтернатним закладом. Робота центру передбачає психологічну, медичну та педагогічну допомогу дитині. Крім того, при кожній службі у справах неповнолітніх буде створено комітет у справах опіки, піклування та усиновлення.
Прес-служба облдержадміністрації