Заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов провів брифінг за участю директора Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік, на якому порушено проблему працевлаштування молоді, зокрема, забезпечення першим робочим місцем.
Посадовець зазначив, що можливість офіційного працевлаштування є дуже важливою для сучасної молоді. Адже тільки так можна отримати практичний досвід та соціальні гарантії, такі як виплата лікарняних, страхування від нещасних випадків на виробництві, соціальне страхування на випадок безробіття тощо. Останнім часом ситуація з працевлаштуванням молоді була напруженою, проте прийняття нового Закону України «Про зайнятість населення» дозволило розширити перелік пільгових категорій громадян та змістити акценти в роботі служби зайнятості від допомоги у подоланні безробіття до його попередження.
– На якість працевлаштування випускників можуть суттєво вплинути стажування, які вже проводяться на базі запорізьких підприємств. Протягом стажування молода людина знайомиться з тонкощами трудового процесу і може позитивно зарекомендувати себе, отримавши таким чином робоче місце ще до закінчення навчання. Або переосмислити свій вибір і отримати освіту за іншим фахом, – зазначила Ірина Дуднік.
У Запорізькій області близько 2 тисяч випускників перебуває на обліку служби зайнятості. Для них регулярно проводяться профінформаційні семінари «Молодь на ринку праці», де молодих людей вчать розкривати свій трудовий потенціал та впевнено вести співбесіди з роботодавцями. На міні-ярмарках роботодавці проводять співбесіди з шукачами роботи. А 45 навчальних закладів області можуть надавати послуги з навчання та перепідготовки за 80 напрямками. І звісно ж усі послуги служби зайнятості безкоштовні.
Для попередження молодіжного безробіття служба зайнятості проводить широку профорієнтаційну роботу зі школярами, яка не припиняється навіть улітку. Протягом року учнів залучають до профорієнтаційних уроків, днів відкритих дверей служби зайнятості, шкільні команди змагаються в тематичних КВК. А в літніх оздоровчих таборах проводяться виїзні акції, на яких дітям в ігровій формі розповідають про світ професій та можливості самовизначення.
Проте, як зазначила Ірина Дуднік, і цієї роботи ще недостатньо, адже батьки багатьох школярів мають упередження стосовно робітничих професій. У той час, коли підприємства регіону потребують висококласних електрогазозварників, малярів, штукатурів тощо, виші переповнені менеджерами та юристами. Серед безробітних, які перебувають на обліку в службах зайнятості області, наприклад, на одну вакансію менеджера претендує 102 особи, бухгалтера – 89 осіб, юриста – 92 претенденти. А такі професії як флорист чи дизайнер взагалі не користуються попитом на ринку праці регіону.
– Президент України Віктор Янукович поставив завдання знайти нові підходи для забезпечення молоді робочими місцями. Відповідно служба зайнятості переорієнтувалась із допомоги у працевлаштуванні безробітної молоді на комплексну роботу з попередження молодіжного безробіття. Проте нерозуміння старшим поколінням ситуації на ринку праці часто призводить до негативних наслідків. Тільки поєднавши зусилля місцевої влади, служби зайнятості та роботодавців ми зможемо змінити становище, – підсумував Андрій Гамов.
Управляння у справах преси та інформації