Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Андрій Запорожченко: «Система протитуберкульозної служби області має бути оптимізована»

14 червня 2013 - 15:15

Андрій Запорожченко: «Система протитуберкульозної служби області має бути оптимізована»

В області триває реорганізація первинної медико-санітарної допомоги. Враховуючи важливість цього процесу, питання було розглянуто під час виїзного засідання колегії обласної державної адміністрації.

За даними заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Запорожченка, нині на території регіону функціонує 141 сільська лікарська амбулаторія. Понад 30% населення області отримує медичну допомогу в сімейних лікарів

Станом на 01.01.2013 в області створено 20 центрів первинної медико-санітарної допомоги.  У ході подальшої реорганізації їх кількість збільшиться до 34.

Разом з тим, посадовець відзначив, що донині продовжують функціонувати дільничні лікарні у Василівському (2), Вільнянському (1), Запорізькому (1), Мелітопольському (5) та Новомиколаївському (1) районах, що не забезпечує належний рівень надання медичної допомоги сільському населенню.

У цьому контексті він звернувся до керівників територій з вимогою до кінця року реорганізувати дільничні лікарні в сімейні амбулаторії з ліжками денного стаціонару.

Паралельно з цією роботою в області розпочато реорганізацію спеціалізованої медичної допомоги. Зокрема, Андрій Запорожченко зупинився на реформуванні протитуберкульозної служби.

Нині служба представлена спеціалізованим територіальним медичним об’єднанням «Фтизіатрія», до складу якого входять 14 протитуберкульозних закладів - диспансери, обласна протитуберкульозна лікарня та тубкабінети. Загальна кількість ліжок у мережі складає 950. Також санаторну допомогу дітям надають два протитуберкульозних санаторії місткістю по 50 ліжок.

Представник обласної виконавчої влади повідомив, що проведений аналіз роботи диспансерів довів, що переважна більшість таких закладів працює, як звичайні протитуберкульозні кабінети.

- Пацієнти, які звертаються до диспансерів з метою діагностики туберкульозу, направляються на обстеження до районних лікарень. Ці заклади не забезпечені бактеріологічними лабораторіями відповідного рівня. У диспансерах Василівського, Гуляйпільського, Пологівського районів відсутній навіть рентгенологічний апарат, - прокоментував ситуацію Андрій Запорожченко.

У зв’язку з цим запропонована нова схема роботи мережі. Так, функції цих міжрайонних протитуберкульозних диспансерів можуть виконувати туберкульозні кабінети при лікувально-профілактичних установах загальної лікувальної мережі. Методичне керівництво протитуберкульозних кабінетів залишиться за обласним протитуберкульозним клінічним диспансером.  Саме за такою схемою організована протитуберкульозна допомога в Запорізькому, Кам'янсько-Дніпровському, Великобілозерському та Якимівському районах.

У разі вирішення питання реорганізації Василівського, Вільнянського, Гуляйпільського та Пологівського протитуберкульозних диспансерів планується відкриття 10 протитуберкульозних кабінетів у складі Вільнянської, Новомиколаївської, Гуляйпільської, Куйбишевської, Розівської, Пологівської, Оріхівської, Василівської, Михайлівської, Веселівської центральних районних лікарень та кабінет у Дніпрорудненській міській лікарні.

- Таким чином, реорганізація протитуберкульозних диспансерів призведе до ліквідації дублюючих функцій, дозволить заощадити бюджетні кошти і не вплине на зниження якості надання спеціалізованої медичної допомоги хворим на туберкульоз, - пояснив заступник голови облдержадміністрації.

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

Програма релокації підприємств: нові можливості

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб: епідемічна небезпека відсутня

У Запорізькій області триває відновлення централізованого водопостачання у Вільнянську та громаді

Благодійна та волонтерська діяльність: як запобігти шахрайству

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.01.2025

Впродовж доби окупанти завдали 527 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.

У Запорізькій області розпочалися будівельні роботи із завершення реконструкції водоводу: жителям громад підвозять технічну й питну воду

Підтримка ВПО та співпраця з громадами регіону: представники обласної влади та Координаційного гуманітарного центру обговорили спільні плани на цей рік

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні – Запорізька ОДА: cпільні проєкти та подальша співпраця

Застосунок «Резерв+»: відбір кадрів для Сил оборони

Після ворожого обстрілу в лікарнях Запоріжжя залишаються 66 містян

Триває ліквідація наслідків ворожого обстрілу в Шевченківському районі