П’ять районів обласного центру сьогодні звітували про погашення заборгованості перед Пенсійним фондом – Заводський, Ленінський, Хортицький, Шевченківський і Жовтневий. Чергове засідання робочої групи з контролю за забезпеченням погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін.
Практично, із запрошених на засідання прибули майже всі, за винятком керівників підприємств-боржників Заводського району. Був лише Юрій Шахматов з УМ-2 ВАТ «Запоріжбудмеханізація». У нього – парадоксальна ситуація. Так склалося, що на сьогодні з 26 працюючих, які не звільнилися, а залишилися на підприємстві, – 25 пільгових пенсіонерів. А саме через недоїмку з відшкодування пільгових пенсій підприємство й потрапило до списку боржників. На засіданні робочої групи були підказані шляхи вирішення проблеми, які вже застосовувалися під час реорганізації інших підприємств, коли ті опинялися у подібних ситуаціях. Що ж до інших боржників Заводського району, то доведеться ще з’ясувати, чому проігнорували запрошення обласної робочої групи ВАТ «Запоріжекскавація» та ЗАТ «Ресма», вина яких перед Пенсійним фондом вимірюється в десятках тисяч. Крім того, члени робочої групи порадили, зокрема, голові райадміністрації координувати роботу з боржниками. Приміром, не зрозуміло, чому він не запросив на це засідання керівника збанкрутілого ЗАТ «Запоріжбуд», заборгованість якого перевищила мільйон гривень. Певно, що тепер доведеться звертатися за допомогою до правоохоронних органів. І перш за все з’ясувати, яким чином «Запоріжбуд» залишився з боргами, коли свого часу трестом було створене відкрите акціонерне товариство, нинішні замовлення якого добре фінансуються.
Як з’ясувалося в ході засідання робочої групи, інші райони, на відміну від Заводського, ефективніше координують роботу з підприємствами-боржниками, які завинили не тільки перед Пенсійним фондом, а й з виплати заробітної плати. Складені графіки погашення. Питання тримається під постійним контролем. Більшість підприємств-боржників мають намір стовідсотково розрахуватися протягом листопада, або ж до кінця року. Серед таких ВАТ НДІ «Перетворювач», ДСКБ «Причал» та інші.
А от, скажімо, ТОВ «Торговий дім «Промімпекс», за допомогою якого Вільнянський завод імені Шевченка, очевидно, намагався скасувати свої борги, - ще одна справа для правоохоронців. А їм буде що розслідувати. Спочатку тут утворили шість дочірніх підприємств, розділивши між ними заводський борг. Потім вони об’єдналися в Торговий дім «Промімпекс» і змінили юридичну адресу, з Вільнянська переєстрували його в Хортицькому районі Запоріжжя. На сьогодні квартира, за адресою якої був зареєстрований цей торговий дім, продана, а господарі хутко зникли.
Крім «Промімпекса», робоча група вважає за доцільне перепровірити ще кілька підприємств, де найближчими днями будуть працювати КРУ, податківці та прокуратура. Особливу недовіру викликають ті з них, де, зокрема, заробітна плата працюючих значно нижча за прожитковий мінімум (453 грн.) і навіть установленого мінімального розміру (310 грн.).
Прес-служба облдержадміністрації