Цього року держпожнаглядом призупинено роботу 96 виробництв, майже півтори тисячі будівельних майданчиків. Заборонено випуск 15 пожежонебезпечної продукції. Але стабілізувати обстановку з пожежами так і не вдалося. За 9 місяців в області сталося 1926 пожеж, що на 25 % більше показників минулого року. Збільшилась на 30% і кількість загиблих від вогню. Найбільше їх зафіксовано в Чернігівському, Приморському, Запорізькому, Якимівському районах. До надзвичайної ситуації призводять в основному необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації електроприладів та недосконале пічне обладнання.
Як зазначила О. Зайковська, особливе занепокоєння викликає стан справ в сільській місцевості. Там щороку виникає третина всіх пожеж. А їх ліквідація ускладнюється низьким рівнем пожежної техніки, а часто і повною її відсутністю. Це занепокоєння розділяють і представники районної виконавчої влади. Протипожежна техніка в селах знаходиться в більшості на балансі сільських рад, а значить утримувати її немає за що. Хоча, як наголосив перший заступник голови Бердянської райдержадміністрації Сергій Кеда, світло в кінці тунелю вже видно. Починаючи з цього року в місцеві бюджети хоча і небагато, та все ж закладені кошти на вирішення проблеми.
Про ситуацію на комбінаті «Запоріжсталь» розповів членам ради технічний директор підприємства Олександр Путнокі. В чергу денну це питання внесено не випадково. Рівень виробничого травматизму з летальними наслідками тут виріс втричі в порівнянні з минулим роком. Керівництву «Запоріжсталі» рекомендовано ввести особливий режим роботи з охорони праці.
Прес-служба облдержадміністрації