31 травня 2013 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Петра Адольфовича Гончарука в Запорізькій торгово-промисловій палаті відбувся комплексний семінар на теми «Підготовка та створення концепції індустріальних парків» та «Реалізація механізму державно-приватного партнерства в Запорізькій області» для представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Запорізької області, підприємств регіону.
Організаторами комплексного семінару були Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька торгово-промислова палата, а також ДБУ «Запорізький регіональний центр інвестицій та розвитку».
У заході взяли участь президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал», Ванат Петро Михайлович, директор Департаменту регіонального розвитку Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, Федюк Василь Миколайович, директор ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства», Радченко Євген Миколайович, а також начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Міщанин Вадим Васильович.
Створення комфортних умов для ведення успішного бізнесу в регіоні вимагає бажання та зусиль з боку представників влади та активних інвесторів, готових вкладати сили та капітал у цікаві та ефективні проекти.
Одним із механізмів залучення інвестицій є створення індустріальних парків - спеціальних майданчиків з набором економічно вигідних умов для ведення інвестиційної діяльності та готовою інфраструктурою.
Також, одним з видів співпраці між державою та приватним сектором є державно-приватне партнерство, яке дає унікальну можливість поліпшення якості життя населення за допомогою розвитку і вдосконалення інфраструктури без залучення значного фінансування з державного або місцевого бюджетів.
Головною метою заходу було формування практичного досвіду та знань у сфері створення індустріальних парків, отримання навичок у пріоритетній постановці цілей для створення успішного проекту, розробка концепції індустріальних парків, а також визначення шляхів використання механізму ДПП до об’єктів державної та комунальної власності, обговорення сфери застосування та форми здійснення ДПП, механізму визначення приватного партнера та інше.
В ході I частини комплексного семінару на тему «Підготовка та створення концепції індустріальних парків» були представлені методичні рекомендації з написання концепцій індустріальних парків, а також вже розроблені концепції індустріальних парків в Запорізькій області (зокрема проект індустріального парку «Інвест-Мелітополь» та «Укравто»), а також досвід Туреччини в розвитку промислових зон. Окрім того, директор Департаменту регіонального розвитку Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Василь Федюк презентував алгоритм створення індустріальних парків.
Під час II частини комплексного семінару на тему «Реалізація механізму державно-приватного партнерства в Запорізькій області» були висвітлені основні питання про механізм ДПП, зокрема у сфері житлово-комунального господарства.
На початку другої частині семінару представникам районних державних адміністрацій та міст обласного значення було вручено інформаційно-комунікаційні комплекси для дистанційної роботи в мережі Інтернет груп управління пілотними проектами міст і районів Запорізької області від Центру муніципального менеджменту (Хабітат-Україна).
За результатами семінару в області заплановано розробку якісних концепцій індустріальних парків, які зможуть увійти до Державного реєстру індустріальних парків.
Окрім того в майбутньому приділятиметься найбільша увага до проектів ДПП саме в сфері ЖКГ (на сьогоднішній день розроблено 43 потенційних проекта).
Всього захід зібрав близько 50 учасників, серед яких:
- Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, відповідальні за розвиток напрямку індустріальних парків і ДПП;
- Український центр з інвестицій та управління національними проектами;
- Представники комунальних підприємств Запорізької області;
- Міжнародні організації;
- ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» та Агентство регіонального розвитку «Пріоритет»;
- Регіональні центри Агентства з інвестицій та управління національними проектами.