«Перед поїздкою мене переповнювали два почуття. Упереджене ставлення до відомої у світі організації і разом з тим бажання більше дізнатися про її діяльність», - зізналася О. Зайковська.
В українців склалося хибне враження, що нас туди насильно втягують. Нічого подібного. Ще залишається знаком питання, чи нас туди приймуть. Хоча нині цю карту розігрують різні політичні сили по-своєму напередодні виборів.
НАТО ми сприймаємо як воєнний блок, який протистояв Варшавському договору. Після закінчення холодної війни політика і структура Альянсу трансформувались відповідно до глобальних змін і нових загроз миру на планеті. Стратегічна концепція його перестала бути секретним документом. Члени української делегації у цьому переконалися на власному досвіді. Процес трансформації включає у себе такі ініціативи як «Партнерство заради миру» з Україною та Росією. (Для кожної країни розробляються свої програми.) З 1997 року відкрито українське представництво у Альянсі, яке допомагає нашій країні розробити концепцію безпеки, нової військової доктрини, у перепідготовці офіцерів. Проекти демілітаризації спрямовані на утилізацію надлишків зброї. Для Запоріжжя ця проблема особливо болюча, якщо говорити про надзвичайну ситуацію під Мелітополем. І будь-яка допомога нам у цьому нині дуже доречна. Нато жорстко дотримується правила: залишки зброї не складувати.
Однією з умов вступу до НАТО є забезпечення ринкової економіки. То ж, як швидко Україна стане членом Альянсу залежить від самої країни, всіх її громадян. Чим країни цивілізованіші, тим більше вони залежать один від одного.
Прес-служба облдержадміністрації