Відбулася нарада з питання активізації житлового будівництва в Запорізькій області, яку провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Ємельяненко.
– Житлове питання залишається гострим для області. Незважаючи на те, що попит на житло майже перевищує пропозицію, будівництво житлових об’єктів та введення їх у експлуатацію ведеться недостатніми темпами. Нам необхідно знайти механізми залучення інвестицій у сферу житлового будівництва та привабити покупців, повернувши довіру громадян до влади і залучивши їх до програм кредитування житла, – зазначив Віктор Ємельяненко.
За інформацією заступника голови облдержадміністрації Петра Гончарука, в першому кварталі 2013 року прийнято в експлуатацію 30,78 тис. кв. м загальної площі житла, що майже вдвічі менше за І квартал 2012 року. Недобудованими по області залишаються 68 багатоповерхових житлових будинків. Хоча діють три програми з будівництва доступного житла в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України, а також регіональні й обласні програми, з початку цього року видано лише шість кредитів за програмою «Доступне житло», за іншими ж програмами кредитування не здійснювалося.
Серед факторів, що заважають розвитку житлового будівництва, директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Максим Шахов виділив низьку купівельну спроможність запоріжців, недостатню поінформованість громадян про існуючі програми кредитування, складнощі з виділенням земельних ділянок для забудови, розташування новобудов у непрестижних або нецікавих для громадян районах.
– У той час, як у Михайлівці та Гуляйполі є вільне житло, у м. Енергодар потерпають від його нестачі. Жоден енергодарець не хоче змінювати місце проживання, очікуючи на зведення нових багатоповерхових будинків, – зазначив Максим Шахов.
Забудовники теж стикаються з низкою проблем, серед яких можна виділити повільність у наданні земельних ділянок під забудову або відсутність компенсацій з боку держави за підвід комунікацій та доріг до житлових будинків, складнощі у пошуках та встановленні правовласників на недобудовані об’єкти.
– Необхідно чітко скоординувати діяльність структур, задіяних у будівництві та кредитуванні житла, – наголосив Віктор Ємельяненко. – Взявши одну будівельну компанію, ми напрацюємо алгоритм дій, необхідний для подальшої плідної роботи у сфері житлового будівництва.
Управління у справах преси та інформації