За підтримки Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації для соціальних працівників розпочато проведення серії навчальних семінарів, спрямованих на розкриття особливостей соціальної роботи з прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу.
Як пояснила організатор семінару - директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Понікарова, слухачі семінарів - 80 соціальних працівників, які приступили до роботи наприкінці 2012 та на початку 2013 років. Вони працюють на територіях, де проживають прийомні сім’ї чи є дитячі будинки сімейного типу. Загалом, влітку буде проведено чотири тематичні триденні навчальні семінари.
- Активна реалізація нових соціальних ініціатив Президента України, зокрема, щодо охоплення дітей сімейними формами виховання, потребує фахових працівників. Тим більше, робота з прийомними сім’ями є специфічною, тому ми організували навчання, яке забезпечить не тільки високий професійний рівень соцпрацівників, але й дозволить застосувати комплексний підхід до розв’язання проблемних ситуацій таких родин. На семінарах викладатимуть фахівці - кваліфіковані психологи, юристи, спеціалісти Департаменту соціального захисту населення та служби у справах дітей обласної державної адміністрації, а також представники благодійного фонду «Щаслива дитина», - повідомила Оксана Понікарова.
Серед провідних тем, які будуть розглянуті в ході семінарів: «Методика здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу», «Роль психолога та соціального працівника в процесі влаштування дитини у сім’ю. Почуття втрати: причини і вихід із ситуації», «Адаптація сім’ї до нової дитини та дитини до сім’ї. Технології подолання можливої деформації сімейних стосунків, соціальних зв’язків. Зміна ритму життя родини», «Попередня робота з кандидатами на створення, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу» тощо.
Довідково: станом на 01.06.2013 в області діє 171 прийомна сім’я та 16 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються відповідно 327 дітей та 109 дітей. Понад 1000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у області, потребують влаштування до сімейних форм виховання.
Управління у справах преси та інформації