На засіданні колегії Департаменту агропромислового розвитку, яке провів заступник голови облдержадміністрації Сергій Грачов, підбито підсумки проведення весняно-польових робіт та проаналізовано показники діяльності окремих галузей сільського господарства.
За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у першому кварталі 2013 року запорізьким аграріям вдалося добитися поліпшення показників по деяких позиціях. Зокрема, збільшилося виробництво валової продукції за рахунок виробництва м'яса, молока і яєць. Реалізація м'яса на забій зросла до 32 тисяч тонн, виробництво молока - до 74 тисяч тонн, яєць - до 247 мільйонів штук. У деяких районах підвищилася яйценосність курей, а також продуктивність корів (Кам'янсько -Дніпровському, Гуляйпільському).
Менш оптимістично виглядають показники проведення посівної кампанії, на чому акцентував увагу заступник голови ОДА.
У ряді районів досі навіть не розпочали сіяти просо, гречку, низькі показники спостерігаються по сівбі кукурудзи на зерно. Сергій Грачов загострив увагу на перевірці відповідності звітності реальному стану справ на полях. За словами представників територій, надана звітність дійсно не повною мірою відображає стан справ, проте основна проблема з сівбою полягає у відсутності необхідної кількості опадів, внаслідок чого одні культури нема можливості сіяти, а інші - ячмінь, горох, пшениця - можуть дати невисокий урожай або будуть списані.
У той же час, деякі господарства, в яких була можливість використати полив, не скористалися нею. У Василівському районі було полито всього 4% від заявлених площ, у Вільнянському – 9%, у Запорізькому – 17%. Представникам влади в районах необхідно підтримувати постійний контакт з фермерами, тримати на контролі появу таких проблем і своєчасно їх розв’язувати, наголосив Сергій Грачов.
Також обговорювалося питання передачі в обласний центр статистичної інформації. Проблема невідповідності даних, що надаються, щодо реальної ситуації на полях, нещодавно порушена заступником голови облдержадміністрації, вже наблизилася до вирішення - представники районів доповіли про досягнення взаєморозуміння між сільськими радами, районними державними адміністраціями й органами статистики.
- У галузі залишається чимало питань, які скоро потребуватимуть вирішення, - підкреслив Сергій Грачов. - Згідно з даними статистики, під час жнив очікується значне зростання навантаження на комбайни - по 245 га на одну одиницю техніки. На цю проблему треба звернути особливу увагу, щоб не залишитися у найвідповідальніший момент без необхідної техніки. Також як і раніше низьким залишається показник кількості підприємств, які ввели систему безпеки продуктів харчування, що на них виробляються, - в цілому по області він складає всього 40%, тоді як у регіонах-лідерах - 80-90%. Це - питання конкурентоспроможності нашої харчової і переробної промисловості. Тому прошу всіх представників територій постійно вести діалог з господарствами і організувати роботу так, щоб бути в курсі всіх проблем, які у будь-який час можуть виникнути, вчасно на них реагувати й бути готовими до їх вирішення.
За підсумками роботи колегії визначено методи ефективної взаємодії між управліннями і відомствами у питанні завершення посівної і підготовки до ефективного збирання і збереження майбутнього врожаю.
Управління у справах преси та інформації