Заборгованість перед Пенсійним фондом доведеться погасити
19 жовтня 2005 - 11:00
На порядку денному чергового засідання робочої групи з контролю за забезпеченням своєчасних розрахунків перед Пенсійним фондом України та погашенням заборгованості з виплати заробітної плати – Мелітополь, а також Мелітопольський, Якимівський, Приморський та Токмацький райони. До речі, останній – повторно. Минулого разу запрошені керівники Токмацького району замість себе на засідання комісії відрядили службовців, які, як з`ясувалося в ході розмови з ними, не володіли ситуацією. Тож, перших керівників району довелося запрошувати повторно.
Зокрема, у поточному році бюджет Пенсійного фонду України, що формується на території Токмацького району виконано на 100,2%. Втім, забезпеченість видатків на виплату пенсій власними коштами складає 25,1%. Тобто, за цей період надійшло власних коштів 6,2 млн. грн., а здійснено пенсійних виплат на суму 24,9 млн. грн. Загальна заборгованість підприємств району перед Пенсійним фондом – 0,7 млн. грн. Практично, така ж сама ситуація в інших: понад стовідсоткові виплати пенсій і частковий переказ коштів до Пенсійного фонду. Так, забезпеченість видатків на виплату пенсій власними коштами в Мелітополі складає 54,9% (загальна заборгованість – 7 млн. грн.), в Мелітопольському районі – 34,4% (загальна заборгованість – 1,4 млн. грн.), в Якимівському районі – 25% (загальна заборгованість - 2 млн. грн.), в Приморському районі – 25,4% (загальна заборгованість – 0,7 млн. грн.).
Особливе занепокоєння викликає стан погашення заборгованості перед Пенсійним фондом підприємств, які продовжують нарощувати обсяг боргу. Серед таких – в Токмацькому районі: ТОВ «Аграрно-виробниче підприємство «Агросвіт», КП «Комунальник», ЗАТ «Украгротехнологія», ВАТ «Токмацький агропромпостач», державне сільгосппідприємство «Запоріжшовк», ТОВ «Аграрно-виробниче підприємство «Інтерсоюз» та багато інших, в місті Мелітополі: ВАТ «Завод Автокольорлит», комунальне підприємство «Виробничо житлове ремонтно-експлуатаційне управління», ВАТ «МВБ завод ім. 23 жовтня» та інші, в Мелітопольському районі: державне підприємство «Навчально-дослідне господарство «Лазурне», Мирненське виробниче управління житлово-комунального господарства, ТОВ «Верховина» та інші, в Якимівському районі: Якимівське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства ( до речі, лідер серед боржників, його вина сягає 63,6% від загальної суми заборгованості району ), ВАТ літейно-механічний завод «Стандарт», Південна філія інституту механізації електрофікоції сільського господарства, ВАТ «Кронас» та інші, в Приморському районі: райагробуд, ТОВ «Таврія», СВК «АФ ім. Коларова» та інші.
Щодо заробітної плати. В Токмацькому районі – середній розмір заробітної плати 573 грн. При цьому, 906 працюючих на 114 підприємствах отримують платню значно меншу за установлений (310 грн.) мінімальний розмір, загальна заборгованість з виплати заробітної плати – 0,3 млн. грн., в Мелітополі – середня зарплата 525 грн., 3432 працюючих на 256 підприємствах мають нижчу мінімального рівня платню і загальна заборгованість лише 15 підприємств міста з виплати зарплати – 2,8 млн. грн., в Мелітопольському районі – 2122 працюючих на 74 підприємствах мають платню нижчу за мінімальний рівень, в Якимівському районі – 2528 працюючих на 63 підприємствах отримують зарплату нижчу за мінімальний рівень, в Приморському – 184 працюючих на 26 підприємствах.
Члени робочої групи заслухали звіти запрошених на засідання перших керівників адміністративних територій та підприємств-боржників і зобов’язали їх в певні строки погасити заборгованість перед Пенсійним фондом та із заробітної плати. Причому, вирішити проблему вони мусять не пізніше першого грудня.
Прес-служба облдержадміністрації