Відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань проведення комплексу весняно-польових робіт, стану галузі тваринництва і цінової ситуації на продовольчому ринку. Запорізький регіон представляв заступник голови облдержадміністрації Сергій Грачов.
За словами заступника міністра аграрної політики і продовольства Олександра Сеня, який відкрив нараду, українським аграріям, незважаючи на пізній прихід весни, вдалося провести посівну вчасно. Урядовець звернувся до регіонів з проханням звернути увагу на посіви проса і гречки, а також забезпечити виконання планів по посіву цукрового буряка – культури стратегічно важливою для продовольчої безпеки країни.
Вимагає доопрацювання і питання розвитку тваринництва. Тут є позитивні моменти по виробництву м'ясної продукції і молока, але не досягнуто стабілізації числа поголів'я – воно не набагато, але зменшилося практично в усіх категоріях господарств. Запорізька область у цьому плані відзначена як позитивний приклад, де збільшено поголів`я майже на 114% у порівнянні з минулим роком.
Після закінчення всеукраїнської наради Сергій Грачов у селекторному режимі обговорив поточні моменти розвитку галузі з представниками територій. Було акцентовано увагу на проблемі недосіву деяких культур. У Гуляйпільському, Якимівському, Приморському, Чернігівському і Розівському районах соняшника засіяно понад план, у той час як кукурудза висіяна на 50-60 %.
- Посіяти на середину травня 60% неприпустимо і рівноцінно тому, що культура не засіяна в принципі, - заявив Сергій Грачов. - Можливо, ці цифри мають місце не на полях, а в звітах, тому прошу всіх уважно віднестися до інформування про хід посівної.
За словами представників територій, плани посівів кукурудзи зриваються через недостатню кількість опадів, а то й повної їх відсутності. Заміщати кукурудзу в проблемних районах планується посівами проса і сорго. Сергій Грачов закликав керівників райдержадміністрацій не просто визнавати сам факт труднощів, а спільно з аграріями шукати шляхи виходу з них і детально інформувати обласну владу про плани з пересіву.
- Непростою залишається й ситуація з тваринництвом, - відзначив Сергій Грачов. – Незважаючи на загальну позитивну динаміку в області, деякі райони тягнуть нас униз за показниками виробництва м'яса. Так, за станом на 1 травня Веселівський район скоротив показники на 729 тонн, Бердянський – на 170, Вільнянський – на 112 тонн. Скоротили обсяги виробництва молока Мелітопольський, Бердянський, Кам`янсько-Дніпровський і Пологівський райони, тут також скорочено поголів`я великої рогатої худоби. Зокрема, в Кам`янсько-Дніпровському районі різко скоротилося поголів'я свиней – на 4,6 тисяч голів. Перед райдержадміністраціями зараз стоїть завдання проаналізувати причини падіння і вжити дієві заходи.
Також заступник голрви облдержадміністрації доручив керівництву районів узяти під особистий контроль питання коштів на погашення кредиторської заборгованості, які обласна рада виділила п'яти сільгосппідприємствам області за приріст поголів'я корів молочного і комбінованого напряму продуктивності. Сума заборгованості складає 410 тис. грн, проте до цього часу жодна агрофірма не зареєструвала в органах Держказначейства свої фінансові зобов'язання.
- Прошу відпрацювати це питання з підприємствами – інакше ці гроші можуть бути перерозподілені на інші статті видатків, - підкреслив Сергій Грачов.
Управління у справах преси та інформації