В обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо стану виконання пілотного проекту із запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонію. Про ситуацію в цій сфері журналістів поінформували директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віталій Казека, начальник державної служби з лікарських засобів у Запорізькій області Кіра Кім та ректор Запорізького державного медичного університету Юрій Колесник.
Нагадаємо, в області реалізується пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на медикаменти для осіб з гіпертонічною хворобою, який передбачає механізм часткового відшкодування вартості ліків від цього захворювання. Також на всі препарати, до складу яких входять сім діючих речовин (еналаприл, лізоноприл, бісоприл, метоприл, небіволол, амлодипін, ніфедипін), встановлено граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни.
- Хворий оплачує різницю між фактичною ціною продажу і референтною ціною, а держава здійснює відшкодування вартості препаратів безпосередньо аптеці, - пояснила начальник державної служби з лікарських засобів у Запорізькій області Кіра Кім.
Нині в рамках пілотного проекту в області визначено 56 суб’єктів господарської діяльності, які за рецептами продають ліки хворим на гіпертонію у 313 аптеках. За кожною лікарнею закріплено від трьох до шести таких аптек. Також встановлено знижку від 5% до 50% на аналогічні імпортні препарати.
На реалізацію проекту область уже отримала субвенцію в сумі 1,5 млн. грн. Проте, незважаючи на всі переваги проекту, з початку року використано всього 12% від цієї суми. Це свідчить або про недостатню поінформованість запоріжців про проект, або про небажання лікуватися.
- Наразі в області на обліку перебуває близько 370 тисяч людей, хворих на гіпертонію. Цей діагноз потребує постійного лікування та, підкреслюю, систематичного вживання ліків, адже саме це дозволяє суттєво знизити ризик виникнення у пацієнтів інфаркту або інсульту. На жаль, люди не ставляться відповідально до свого здоров’я, не думають про наслідки, коли обирають так звані «бабусині» рецепти або безсистемне вживання не виписаних лікарем пігулок, що найчастіше приводить до фатальних наслідків, - зазначив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністріції Віталій Казека.
У зв’язку з цим, в області буде поширена роз’яснювальна робота з населенням. У всіх медичних закладах розміщено інформаційні бюлетені про пілотний проект та про небезпеку ігнорування симптомів такого небезпечного захворювання як гіпертонія.
Управління у справах преси та інформації