18 квітня 2013 року о 11 годині у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулося засідання за круглим столом на тему «Угода про політичну асоціацію та Зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: виклики та можливості для України та Запорізької області».
Організатори заходу – Національний інститут стратегічних досліджень, Дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики та Український центр незалежних політичних досліджень спільно із Запорізькою облдержадміністрацією, Запорізькою торгово-промисловою палатою та за підтримки Словацького агентства міжнародного розвитку.
У засіданні взяли участь представники обласної влади, фахівці, представники промислових підприємств області та науковці.
Під час засідання учасники обговорили питання про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС; перспективи та недоліки вступу для України до зони вільної торгівлі. Порушувалося питання щодо регіонального виміру євроінтеграційної стратегії України та перспектив співробітництва Запорізької області з країнами ЄС та їх регіонами; обговорювалися практичні аспекти державної підтримки експортної діяльності в умовах асоційованого членства в ЄС, вплив зони вільної торгівлі з ЄС на торгівлю високотехнологічними товарами та інші.
Крім того, обговорювалися практичні аспекти залучення суб’єктів малого та середнього бізнесу Запорізької області до євроінтеграційних процесів.
За підсумками засідання за круглим столом учасниками були визначені основні аспекти щодо розширення співробітництва з ЄС:
- поглиблення співпраці з ЄС та розвиток торговельно-економічного партнерства з країнами Митного союзу Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Казахстан;
- створення рівних можливостей для всіх громадян України щодо доступу до суспільних благ;
- запровадження ефективного механізму поліпшення соціального, економічного та територіального розвитку з урахуванням європейського досвіду;
- створення умов для зростання конкурентоспроможності регіонів;
- запровадження механізмів стимулювання розвитку сучасних технологічних виробництв та модернізації застарілих виробничих потужностей;
- активізація співпраці з міжнародними організаціями для отримання грантів на соціально-економічний розвиток регіонів;
- запровадження нових інструментів управління регіональним розвитком, зокрема, таких дієвих інструментів розвитку регіональної економіки як кластери;
- забезпечення сприятливих умов для модернізації промислового потенціалу області в умовах глобальної нестабільності;
- розширення можливостей міжрегіонального та інтеррегіонального співробітництва, проведення презентацій інвестиційного та економічного потенціалу регіону в країнах-партнерах.