Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підготовка до осінньо-зимового періоду - не без проблем

3 жовтня 2005 - 09:00

У більшості міст і районів області до кінця вересня були завершені практично всі основні заплановані роботи з підготовки до осінньо-зимового періоду.

 

 

            Перед підприємствами ПЕК стоїть завдання, окреслене в розпорядженні голови облдержадміністрації (№332 від 22.09.2005), - забезпечити надійну і  безперебійну роботу паливно-енергетичного комплексу протягом опалювального сезону.

 

 

Щоб забезпечити стабільне газопостачання під час опалювального сезону, а також на випадок непередбачених, або надзвичайних ситуацій, вісім промислових підприємств області беруть участь у формуванні запасів резервного палива. За інформацією головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації – станом на 01.09.05 ними заготовлено 15547 тонн, що становить 39% від запланованого. Серед всіх підприємств тільки ВАТ «Запорізький масложиркомбінат» виконало завдання (108%). На інших - резервного палива на 25-60%, а на Бердянському державному заводі скловолокна – 0%, де немає резервного паливного обладнання та резервуарів, - їх списали через непридатність.

 

 

            Що стосується житлового фонду, то тут до кінця вересня підготували до зими 6919 будинків. На 949 будинках відремонтовані дахи, а також 5115 систем паливного постачання, 2466 систем гарячого та 4130 холодного водопостачання, що в середньому становить 95%. Проте, особливе занепокоєння викликає стан дахів обласного центру, де із запланованого виконано лише 67%. Крім того, на 52% готовий до зими житловий фонд в селищі Мирне та на 49% - в Молочанську.

 

 

            Із 327 опалювальних котелень до зими готові 280, в тому числі, із 251 котельні комунальної власності дієздатні 212, із 76 відомчих – 68, а це 86% від завдання. Низькі темпи робіт з підготовки котелень в Мелітополі ( 74%), в Якимівському районі (77%), а от котельня Чернігівки зовсім демонтована, натомість опалювання школи переведене на електричне.

 

 

            64% котелень відремонтовано. Нічого не зроблено і зірвані плани капітального ремонту на чотирьох котельнях Мелітополя, двох – Якимівського району, а також по одній - в Запоріжжі, Токмаку, Гуляйпільському, Вільнянському та Бердянському районах.

 

 

            75% котлів відремонтовано. А ті котли, які планувалося замінити, вже всі замінили на нові. І набагато краща ситуація з підготовкою та капремонтом тепломережі. Завдання виконане на 94%. Відстає Бердянський район (23%). Якщо ремонт комунальних тепломереж тут зроблений в повному обсязі, то запланована заміна 2,8 км відомчої мережі закладів охорони здоров`я не виконана.

 

 

            Водогінне і каналізаційне господарства до зими готові майже на 100%. Зокрема,  готовність водогонів Мелітополя складає 30%, а каналізаційні мережа і споруди Енергодара – на 19%.

 

 

            В містах, селищах і селах області поки що тривають роботи з підготовки до зими автошляхів. Готовність становить 73% від запланованого. Нині заготовлюється посипний матеріал, а снігоприбиральну техніку будуть рихтувати в жовтні.

 

 

            Інше питання, причому вельми важливе, стосується розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги та погашення заборгованості. Так, з початку року дебіторська заборгованість підприємств галузі зросла на 5,5 млн. грн., або 2%, що становить 342 млн.900 тис. грн. Рівень розрахунків населення за житлово-комунальні послуги у порівнянні з минулим роком поліпшився і складає 96%. Втім, заборгованість населення за спожиті послуги в поточному році зросла на 12,6 млн. грн. і дорівнює 200 млн. 400 тис. грн. Разом з тим, не зменшилася заборгованість за житлово-комунальні послуги організацій бюджетної сфери і сягає 12,4 млн. грн. В поточному році їхній борг зріс на 2,7 млн. грн. Крім того, борг організацій, які фінансуються з місцевого бюджету, зріс на 2,1 млн. грн., а тих, що фінансуються з держбюджету, - на 600 тис. грн.

 

 

                Загальна проплата за спожиту електроенергію в нинішньому році становить 105%. Борги минулих літ погашені на 14,6%, що дорівнює 73 млн. 600 тис. грн. Зокрема, за станом поточних проплат за спожиту електроенергію: населення сплатило 92%, підприємства, які фінансуються з держбюджету, - 93%. Серед серйозних боржників у сфері житлово-комунального господарства – Василевський район 77%, Якимівський – 78%, Енергодар – 81%.

 

 

            Набагато гірша ситуація склалася в сфері розрахунків за спожитий природний газ – 88% від нарахованої суми (населення - 89%, підприємства комунальної теплоенергетики області – 86%, заклади та організації держбюджету - 75%).

 

 

            Поточна заборгованість нинішнього року за спожитий природний газ складає 18,3 млн. грн. Основним боржником залишаються підприємства тепломережі області, які винні 12 млн. грн., а це 66% від загальної суми заборгованості.

 

 

            Керівники підприємств-боржників та райдержадміністрацій на нарадах в облдержадміністрації обіцяли вирішити цю проблему протягом вересня. Складали відповідні графіки погашення заборгованості. Проте, слова не дотрималися. Якщо щось і зробили, то частково. Серед них такі підприємства тепломережі, як «Темп-Пологи-5» - 54%,«Темп-Восточная» (також з Поліг) – 60% та Мелітополя – 70%. До речі, мелітопольські підприємства тепломережі за серпень-вересень не переказали ні копійки. Частково виконали свої обіцянки підприємства тепломережі Бердянська, Дніпрорудного, Оріхівського і Вільнянського районів ( в середньому 88%). Поточний борг населення області – 6,2 млн. грн., або 34% від загальної суми заборгованості.  

 

 

                                                                                   Прес-служба облдержадміністрації           

 

 

           

 

 

           

 

 

Читайте також

Засідання науково-експертної екологічної ради при Запорізькій ОДА присвятили практиці управління медичними відходами

Цьогоріч держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя

Впродовж доби окупанти завдали 285 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Національний кешбек: за жовтень держава виплатила українцям понад 119 мільйонів гривень

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Мінімізовано участь ТЦК: хто та як може долучитися до лав Бердянського прикордонного загону

Бронювання військовозобов’язаних: уряд вніс зміни

Націоналізоване майно у Запоріжжі на приватизаційному аукціоні за зниженою навпіл ціною

Нічна ворожа атака дронами-камікадзе призвела до руйнувань приватних будинків, 13-річний хлопець отримав поранення

Зимова єПідтримка: уряд затвердив президентську програму виплати українцям 1 тисячі гривень

Прийомна сімʼя в Кушугумській громаді отримала генератор за сприяння громади та волонтерів