Щороку під час спеціальних рейдів у регіоні виявляють понад 2,5 тисячі дітей, що мешкають на вулицях. Головною причиною дитячої бездоглядності залишається неправильне виховання дітей: байдуже або жорстоке ставлення з боку батьків, негаразди у родині, що змушують дитину вдаватися до різних форм протесту.
За 6 місяців поточного року служби у справах неповнолітніх, відділи кримінальної міліції у справах неповнолітніх, сільські та селищні ради, якi є основними виконавцями цих акцiй, провели 810 рейдів та затримали 1212 пiдлiтків, 510 дітей було направлено до притулків, 144 – до навчальних закладів, 97 – влаштовано до лікарняних закладів, решта – повернута в сім’ю.
Активно працювали служби Новомиколаївської та Михайлівської райдержадміністрацій. Незадовільно дана робота здійснюється у Запорізькому, Токмацькому та Приазовському районах.
Як зазначила начальник служби у справах неповнолітніх Антоніна Заїц, в області вже зроблені певні кроки у розв’язанні проблеми дитячої бездоглядності і є позитивні напрацювання, які потрібно розвивати і поглиблювати. Наша область була однією із перших щодо організації систематичної роботи з неблагополучними сім’ями.
Всього в регіоні їх нараховується 1739, де перебуває більше трьох з половиною тисяч дітей. 56% з цих сiмей є неповними, кожна друга дитина виховується саме в них.
Влітку оздоровлено 356 вихованців притулків за кошти обласного бюджету (сто вісімдесят одна з половиною тисяч гривень).
Небайдужими до питання організації літнього відпочинку виявились служба у справах неповнолітніх Мелітопольської міської ради, служби Ленінського, Орджонікідзевського та Хортицького районів м. Запоріжжя, Кам’янсько-Дніпровської, Приморської райдержадміністрацій
Високий рівень організації оздоровлення дітей девіантної поведінки в Оріхівському районі (оздоровлено 78 осіб) та Пологівському, де робота з дітьми даної категорії здійснюється у тісній співпраці із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Починаючи з серпня служби у справах неповнолітніх організували проведення Всеукраїнського рейду “Урок”.
За підсумками рейду на 1 вересня до занять не приступило 600 дітей, з яких 121 була повернена протягом 2-х днів. Головними причинами, з яких не відвідували навчальний заклад діти, є :
Матеріально-фінансові – 60;
Неналежне виконання батьківських обов’язків – 285;
Самовільне залишення – 139.
Є проблеми і з батьками першокласників-шестирічок. Міськвиконкоми, райдержадміністрації, вирішуючи проблеми залучення дітей до школи, надали значну матеріальну та гуманітарну допомогу 16 тисячам школярів. Добре спрацювали Куйбишевська, Приазовська, Пологівська, Василівська райдержадміністрації та служба м. Енергодара.
Але це – початок роботи. Рейд “Урок” для служб неповнолітніх триває протягом всього навчального року.
Верховна Рада оголосила 2006 рік в Україні роком захисту дитини.
Як наголосила заступник голови облдержадміністрації Олена Зайковська, роботи багато, тому байдужих працівників не повинно бути.
Дитина народжена з чистою душею. Чи збереже її в такому стані на все подальше життя, залежить від кожного з нас, починаючи з батьків і закінчуючи державними інститутами.
Прес-служба облдержадміністрації