Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

На реформування системи екстреної медичної допомоги в області закладено 90 млн. грн.

28 лютого 2013 - 14:41

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулася всеукраїнська селекторна нарада  щодо стану реформування системи екстреної медичної допомоги в регіонах України. В запорізькій селекторній студії ВАТ «Укртелеком» працював перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Ємельяненко.

Як повідомила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, не в усіх регіонах країни реформування системи екстреної медичної допомоги просувається за планом.

- Наразі всі області України подали щорічні плани роботи з реформування екстреної медичної допомоги, але 2/3 з них – із запізненням та без конкретики, немає чітких термінів виконання завдань. Крім того, наявна проблема із прибуттям за викликами бригад швидкої допомоги в Одеській, Чернігівській та Херсонській областях. Є й претензії щодо роботи «гарячої телефонної лінії», у деяких регіонах кількість звернень дуже висока. Більшість з них стосується неоперативного прибуття бригад швидкої допомоги, незадовільного технічного стану транспортних засобів, а також низької зарплатні медиків, - повідомила Раїса Богатирьова.

Також Міністр зазначила, що на частині територій виділяється недостатньо коштів з місцевих бюджетів на реформування системи екстреної медичної допомоги, деякі  досі не виділили приміщення для центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф або не розпочали  ремонт їх приміщень. Наразі лише вісім регіонів  отримали ліцензії на роботу з наркотичними засобами. Запорізька область нині отримує ліцензію медичної практики, після чого буде оформлено ліцензію на роботу з наркотичними засобами.

Віктор Ємельяненко поінформував про хід реформування системи екстреної медичної допомоги в області та про обсяг коштів, які планується виділити з обласного бюджету.

- Ми вже визначилися з будівлею для центру, фактично її вже передано, юридичні процедури будуть завершені 28 березня на черговому засіданні сесії облради. На цей рік у обласному бюджеті закладено 90 млн. грн. на фінансування екстреної медичної допомоги. Зараз основні зусилля зосереджено на реконструкції приміщення центру, яке вже передано від міської до обласної влади. На його реконструкцію та переобладнання буде витрачено 2,3 млн. грн., передбачено кошти на придбання засобів зв’язку та GPS-навігаторів. Що ж стосується санітарного транспорту, минулого року парк автомобілів швидкої допомоги було поповнено на 34 одиниці, поточного року, вже в березні, на закупку нових автомобілів буде виділено 2 млн. грн., - повідомив Віктор Ємельяненко.

Крім того на ремонт доріг області виділено державну субвенцію в розмірі 82 млн. грн., основна увага приділятиметься під’їзним шляхам до станцій екстреної медичної допомоги. Також на ремонт доріг закладено ресурси місцевих органів влади.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми

Від відновлення до розвитку: команда Запорізької області взяла участь у стратегічній сесії з розвитку регіонів

«Я – журналіст!»: стартував XV Всеукраїнський конкурс учнівських та студентських творчих робіт

Насильство ховається у тиші – не мовчи!

Мінмолодьспорту оголосила конкурс на фінансову підтримку проєктів з формування української ідентичності

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 400 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Стійкі й віддані: у Запоріжжі привітали енергетиків із професійним святом

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1032-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 349 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.