Голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко провів апаратну нараду з начальниками структурних підрозділів, на якій серед інших питань було розглянуто стан та перспективи розвитку лісового та мисливського господарства.
Про ситуацію в галузі поінформував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Мирон Полуліх.
За даними посадовця, на території регіону працює сім лісогосподарських підприємств, які об’єднують 33 лісництва.
Одним з основних завдань для працівників управління є створення нових лісових насаджень. Вирощуванням насіннєвого матеріалу займаються у 32 лісництвах, які торік підготували 9,5 млн. розсадників. За обсягами висаджених лісових ділянок торік Запорізька область посіла 7 місце серед регіонів країни. Нині загальна площа лісового фонду складає 66,8 тис. га. У поточному році та в подальшому лісистість регіону буде збільшуватись на 2 тис. га щорічно.
Поряд з вирощуванням нових лісів актуальною залишається робота зі збереження вже існуючих насаджень. У цьому контексті М. Полуліх повідомив, що нині пожежонебезпечний період в області збільшився до 9 місяців на рік, що потребує додаткових заходів із протипожежної безпеки – облаштування нових мінералізованих смуг, визначення безпечних місць відпочинку тощо.
Крім того, однією з наболілих проблем галузі, яка призводить до знищення зелених зон, залишається самовільна вирубка лісових насаджень та лісопосадок. Торік працівники державної лісової охорони виявили 103 факти несанкціонованої вирубки дерев.
Також начальник обласного управління окремо порушив тему збереження лісосмуг. Проблема полягає в тому, що після розпаювання земель сільськогосподарського призначення більшість з них залишилась без господаря. На переконання посадовця врегулювання цього питання потребує прийняття змін на законодавчому рівні.
- Ви вірно розставили акценти. Лісосмуги виконують важливу функцію – захищають від пилових бур. Це дійсно велике господарство, яке необхідно доглядати та розвивати. Тож маємо докласти всіх зусиль, щоб визначити для кожної з них господаря, - висловив позицію голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.
За підсумками обговорення очільник регіону підтримав пропозицію начальника обласного управління щодо розробки обласної програми, яка враховуватиме потреби кожного району в лісових насадженнях.
Також, на думку керівника обласної виконавчої влади, повністю вирішити питання збільшення лісистості територій можна шляхом викупу земель у приватних власників. Однак така масштабна робота потребує окремої державної програми.
Управління у справах преси та інформації