Пленер «Хортиця крізь віки» унікальний тим, що в ньому беруть участь не тільки живописці та графіки, а й скульптори, художники декоративно-прикладного мистецтва, мистецькі критики та мистецтвознавці. Вже втретє проходить він на запорізькій землі. Цього разу беруть участь 23 митця з Києва, Львова, Донецька, Івано-Франківська інших міст України. Серед них два лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка - Володимир Патик зі Львова та Феодосій Гуменюк з Києва. Всеукраїнський пленер ставить завдання створити умови для творчої праці та допомогти митцям, поглибити знання з історії України. До роботи залучаються фахівці-історики, краєзнавці, мистецтвознавці та культурологи. Допомагають в творчій роботі безпосередні враження від знайомства з історичними місцями та пам’ятниками Запорізького краю, для чого організовуються екскурсійні поїздки та творча праця безпосередньо на історичних та природних перлинах запорізького краю та музеях:
- Кам’яна могила (Мелітопольський район) – природно-археологічний пам’ятник Всесвітнього значення;
- Савур-могила;
- Капулівка – на могилі Івана Сірка;
- Селище Покровське – місце «Старої – Нової січі» Петра Калнишевського;
- Замок Попова в м. Василівці;
- Камяні могили в Розівському районі – природний заповідник;
- Музей Запорізького козацтва на о. Хортиці;
- Запорізький краєзнавчий музей;
- Запорізький художній музей;
- Запорізький кінний театр;
- Реставраційний павільйон Запорізької Чайки, знайденої та піднятої з дна Дніпра біля Хортиці.
Вже видано каталог І та ІІ пленерів, проведених в 2003 та 2004 роках, в цьому році також планується видання повнокольорового каталогу.
Досвід минулих років підтверджує, що враження від перебування на запорізькій землі та спілкування на пленері створюють передумови для народження глибоких, змістовних мистецьких творів на історичну тематику, які прикрасили Всеукраїнські виставки творів таких авторів, як В.Гонтарова, В. Козлова, Б.Брянського, М.Попова, О. Полякова.
Прес-служба облдержадміністрації