Учасники засідання відзначили, що спеціалістами управлінь сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій, головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації ведеться певна робота щодо стабілізації ситуації в АПК області.
Завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур, які скошено та обмолочено на площі 709,2 тис.га., намолочено 1 млн. 780 тис. т. зерна при середній врожайності 25,1 ц/га.
Господарствами області реалізовано на забій 41,6 тис.т. худоби та птиці, що становить 57,8% річної програми, вироблено 217,5 тис.т. молока (61,3%), 326 млн.шт. яєць (65,2%). Порівняно з початком року чисельність поголів’я великої рогатої худоби збільшилась на 6,6% (12,9 тис. голів), свиней - на 14,2% (33,5 тис. голів), овець та кіз – на 34,3% (16 тис. голів), птиці – на 24,2% (1,2 млн. голів).
Аналізуючи стан справ в АПК області, заступник голови облдержадміністрації Валерій Буцанов звернув увагу присутніх на недоліки – скорочення поголів’я молочної череди – на 2,7 тис. голів, або на 10,7%, складна ситуація із погашенням заборгованості із виплати заробітної плати, яка на 1 липня поточного року досягла 4 млн. 727 тис. грн. ( збільшення з початку року на 1 млн. 649,7 тис. грн.), зафіксовані 66 випадків виробничого травматизму, у тому числі 3 летальних.
Учасників колегії було поінформовано про механізм закупівель зерна урожаю 2005 року до державних та регіональних ресурсів. Щодо цього питання видано розпорядження голови облдержадміністрації від 05.08.2005 р. № 267 «Про заходи щодо формування регіональних ресурсів продовольчого зерна урожаю 2005 року», в якому кожній адміністративній території області доведено обсяги та механізм закупівлі продовольчого зерна урожаю поточного року.
За підсумками колегії підготовлений проект наказу головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації. Цим наказом передбачається створення обласної програми з відтворення поголів’я тварин в сільськогосподарських підприємствах та особистих господарствах населення, впровадження заходів щодо майбутнього посіву озимих, збирання та заготівлі кормів тощо. Окремі райдержадміністрації повинні посилити роботу щодо погашення заборгованості із заробітної плати.
Прес-служба облдержадміністрації