Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області зросла кількість доступних для інвалідів об’єктів соціально-культурного призначення

20 грудня 2012 - 11:35

В обласній державній адміністрації відбулося засідання обласного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, яке провів начальник управління містобудування та архітектури ОДА Юрій Лукашев.

Учасники заходу обговорили хід роботи щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення. За інформацією Юрія Лукашева, протягом 2012 року в області були обладнані пандусами 327 об’єктів, і  нині майже 44 % об’єктів соціально-культурного призначення доступні для людей на візках.

Разом з тим,  залишається проблема обладнання пандусами під’їздів, у яких проживають інваліди, особливо це стосується старих будинків. Тільки в Запоріжжі проживають 1300 людей з серйозними проблемами опорно-рухового апарату, які змушені пересуватися на візках.  За словами волонтерів проектів «Рівні можливості» та «Твори добро, Україно!» в обласному центрі не проводився моніторинг, скільки з цих  людей реально мають потребу в пандусі, адже далеко не всі з них ведуть активне життя.

Приміром, волонтер проекту «Рівні можливості» Анна Борзенко має дитину, займається спортом та працює, однак з власного будинку може вийти тільки з допомогою рідних – вже декілька років жінка не може домовитися з міською владою про спорудження пандусу.

- В нашій країні питання будівництва пандусів максимально спрощено. Із дозволів необхідно тільки погодження головного архітектора та наявність затвердженої проектно-коштористної документації, - відзначив начальник управління містобудування та архітектури ОДА. Посадовець пообіцяв Анні взяти це питання на особистий контроль та допомогти його вирішити.

Також у ході наради члени комітету розглянули досвід роботи «Соціального таксі» в  Харкові, Донецьку, Черкасах, Одесі, Кіровограді та Луганську.

Проблема пристосування громадського транспорту для перевезення інвалідів до цих пір залишається відкритою. Нині в Запоріжжі інваліди можуть скористатися тільки транспортом з низькою посадкою, який обслуговує автобусний маршрут № 96 та тролейбусні №8 та №14. Створення соціального або «інватаксі» допоможе суттєво вирішити питання.

В інших містах таку послугу надають на базі комунальних підприємств - швидкої допомоги чи територіальних центрів соціальних послуг.

- Соціальне таксі, безумовно, корисна та необхідна послуга, яка дозволить розширити кордони для людей з обмеженими можливостями. Ми обов’язково детально вивчимо цей досвід та розглянемо можливості організації роботи інватаксі на нашій території, - запевнив  Юрій Лукашев.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Як розвивається медична сфера в Запорізькій області: робоча поїздка Міністра охорони здоровʼя України

34 роки Державній службі зайнятості та Пенсійному фонду України: у Запоріжжі відзначили кращих працівників служб

Розвиток вищої освіти в регіоні: у Запоріжжі відбулась Координаційна рада ректорів при Запорізькій ОДА

В Запоріжжі відзначили переможців студентського конкурсу наукових проєктів

Ще один мобільний аптечний пункт розпочав роботу в Запорізькій області: він обслуговуватиме Широківську громаду

Ворог учергове атакував Запоріжжя: ліквідація наслідків російського обстрілу триває

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.11.2024

Загалом упродовж доби окупанти завдали 313 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області.

Бронювання, відстрочка та служба за контрактом – в Україні продовжується укомплектування військових частин

«Діалоги влади та бізнесу»: на зв’язку – аграрії

Кібератака ворога на держреєстри: всі дані збережені і будуть відновлені

Як бізнесу стати постачальником ЗСУ: новий серіал на Дія.Освіта