Зокрема, Олег Зикін зазначив, що у поточному році у порівнянні з аналогічним періодом минулого року відзначається зниження кількості випадків захворювання на дизентерію (практично в 2 рази), захворюваність на вірусний гепатит А знизилась на 62%. Захворюваність групою краплинних інфекцій, керованих засобами імунопрофілактики, не перевищує середнього рівня. А по ряду інфекцій відзначається значне зниження. Так, у поточному році не реєструвались випадки дифтерії, на 37% знизилась захворюваність кашлюком, на 8% - краснухою. На території області не зареєстровано жодного спалаху будь-яких інфекційних захворювань.
Разом з тим напруженою залишається ситуація по туберкульозу. Тривогу фахівців викликають показники, зафіксовані у Великобілозерському, Михайлівському, Бердянському, Вільнянському, Оріхівському районах – в межах 71-111 випадків захворювання на 100 тисяч населення (середній показник по області склав 52 випадки на 100 тисяч населення). Продовжує погіршуватись епідситуація з ВІЛ/СНІДу. У цьому році офіційно зареєстровані 225 віл-інфікованих (171 за 7 місяців 2004 року).
Олег Зикін також інформував журналістів про обстеження підприємств торгівлі та громадського харчування, які регулярно проводять спеціалісти обласної санітарно-епідеміологічної служби. На кожному 10-ому підприємстві виявлені порушення санітарного законодавства, на 571 з них призупинена робота, знято з реалізації 3,2 тонни недоброякісних харчових продуктів.
Щодо систематичного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у дитячих оздоровчих закладах і станом медичного обслуговування дітей (в сезоні 2005 року на території області функціонують 70 таких закладів, де відпочивають близько 17 тис. дітлахів), за результатами перевірок у зв’язку з виявленими порушеннями тимчасово призупинялась експлуатація 8 дитячих оздоровчих таборів. Завдяки відповідальній профілактичній роботі фахівців обласної санепідслужби епідеміологічні ускладнення і випадки отруєнь дітей в оздоровчих закладах не допущені.
На брифінгу також піднімались питання якісного водопостачання населених пунктів області, контролю за станом навколишнього середовища, упорядкування місць знешкодження господарсько-побутових та промислових відходів, тощо.
Йшлося і про надзвичайну ситуацію, що 2-4 серпня виникла в Мелітопольському районі, коли від укусів скажених вовків постраждали 16 осіб. Олег Зикін повідомив, що всім потерпілим надана медична допомога у повному обсязі, а в населених пунктах проводяться відповідні інформаційно-освітні та профілактичні заходи (знищення бездомних тварин та хижаків, щеплення домашнім та сільськогосподарським тваринам, тощо).
Аналізуючи епідеміологічну ситуацію в регіоні, заступник головного державного санітарного лікаря області Олег Зикін зазначив, що вирішення більшості проблемних питань знаходиться в компетенції органів місцевого самоврядування і потребує бюджетних коштів. А санепідслужба і надалі докладатиме всі зусилля щодо профілактики можливих ускладнень і додержання нормативів санітарного законодавства на території області.
Прес-служба облдержадміністрації