За статистичними даними в Запорізькій області 35% відсотків працівників одержують зарплату нижче прожиткового мінімуму. „Якщо реалізатор розписується у відомості за 200 гривень, - каже Олександр Ченсанович, - то я сумніваюсь, що він не має ще й додаткову оплату в конверті. А якщо і справді не має, тим паче треба підняти йому зарплату”. Те, що розмір зарплати має зрости, зрозуміло всім. Адже це зумовить і ріст відрахувань до бюджету, пенсійного фонду, посприяє реалізації ряду соціальних програм. Питання в тому, як спонукати до цього керівників фірм? На засіданні вирішили зусиллями всіх контролюючих органів розпочати перевірки „підозрілих” фірм.
Учасники наради також відзначили, що занепокоєність викликає і низький у порівнянні з іншими областями рівень середньомісячного заробітку сільгосппрацівників, який становить 380 гривень. Фахівці розглянули шляхи його підвищення до середнього по Україні показника - 450 гривень.
На нараді також наводилися дані про те, що за темпами росту кількості працевлаштованих у загальноукраїнському рейтингу Запорізька область посідає 4 місце, що добре. Наші показники з ліквідації заборгованості по заробітній платі теж непогані – 5 місце. По показникам з охорони здоров’я область на 3 місці. І разом з тим за темпами росту прибутків – на 20-му. Таке ж місце і за темпами росту збитків збиткових підприємств і, відповідно, 21 місце за часткою збиткових підприємств. За загальними показниками область посіла 16 місце. Проте, за рівнем економічного потенціалу - на 2-му місці після Києва! Так що, як наголосив Олександр Сін, область має потенціал, а тому треба працювати, щоб його достойно реалізувати.
Прес-служба облдержадміністрації