Стан реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби було розглянуто на апаратній нараді в обласній державій адміністрації, яка відбулася під головуванням Олександра Пеклушенка.
Про реалізацію пілотного проекту учасників заходу поінформував начальник управління охорони здоров’я ОДА Андрій Запорожченко. Зокрема, про регулювання цін на препарати для лікування гіпертонічної хвороби.
Нині на диспансерному обліку в регіоні перебувають 377480 хворих на гіпертонічну хворобу. Для забезпечення часткового відшкодування вартості лікарських засобів область отримала субвенцію в розмірі 1,4 млн. грн.
Вже визначено 252 аптеки, аптечні пункти та кіоски, які будуть продавати препарати за рецептами, враховуючи затверджену граничну вартість. Окрім комунальних аптек ліки можна придбати також у комерційних аптечних закладах, з якими укладено відповідні угоди.
Запорізькі лікарі вже виписали понад 15 тисяч рецептів на відпуск необхідних медикаментів. Однак реально пацієнти змогли використати тільки тисячу з них. Як пояснив Андрій Запорожченко, це пов’язано з небажанням власників аптек продавати ліки за зниженими цінами. Так, жодного препарату не відпущено в Бердянську, Енергодарі, а також у Великобілозерському, Новомиколаївському, Оріхівському та Чернігівському районах. Це пояснюється тим, що аптечні заклади не підпорядковані управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації.
Така ситуація викликала обурення голови обласної державної адміністрації.
- Озвучена вами інформація, перш за все, свідчить про управлінське недопрацювання. Ви маєте тиждень, щоб кардинально змінити ситуацію. Тож за сім днів чекаю від вас звіту, - звернувся до посадовця Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації