Як відомо, 4 листопада неподалік залізничного вокзалу «Запоріжя-1» сталася аварія потягу №27 «Київ-Севастополь». З рейок зійшли чотири вагони, один з яких перевернувся. В ньому знаходилися 34 пасажири, з них 9 дітей.
Підсумки ліквідації наслідків цієї аварії сьогодні обговорили на апаратній нараді в облдержадміністрації.
- Усі відповідні служби в цій складній надзвичайній ситуації спрацювали на «відмінно». Але аварія потяга – це ситуація, яка потребує глибокого аналізу та встановлення причин. Серед висновків, що ми маємо зробити на майбутнє, головний: влада має максимально гармонізувати роботу всіх служб, задіяних у ліквідації подібних надзвичайних ситуацій, - наголосив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.
Серед зауважень, які отримали служби, задіяні в ліквідації аварії, - неналежна організація роботи з постраждалими. Так, за словами голови облдержадміністрації, працівники залізниці не потурбувалися про харчування людей, евакуйованих з потяга. Лише після особистого втручання очільника області постраждалі оперативно отримали їжу.
Як повідомив начальник Запорізької дирекції Придніпровської залізниці Віктор Спис, причини аварії наразі встановлюються. Розслідуванням, зокрема, займаються представники науково-дослідних інститутів. За інформацією правоохоронців, за фактом аварії потягу «Київ-Севастополь» порушено кримінальну справу.
Під час наради було внесено пропозицію щодо створення аварійних бригад на базі пожежних поїздів залізниці. За словами начальника ГТУ МНС у Запорізькій області Олексія Лепського, у 2012 році на залізничних станціях сталося шість надзвичайних ситуацій, п’ять з них пов’язані з неналежним станом цистерн вантажних потягів. Створення аварійних бригад у складі пожежних поїздів надало б можливість реагувати на надзвичайні ситуації більш оперативно та ефективно, вважає Олексій Лепський.
Подяку за оперативну ліквідацію наслідків аварії потягу «Київ-Севастополь» від голови облдержадміністрації отримали працівники обласного управління МНС, міліції, «швидкої допомоги».
- На жаль, повністю уникнути техногенних аварій сьогодні неможливо. Тому подібним аваріям влада зобов’язана протиставити злагоджену, системну та професійну роботу. Необхідно в облдержадміністрації створити пункт по управлінню надзвичайними ситуаціями. У такому пункті має бути вся необхідна техніка, що дозволить нам контролювати ситуацію, забезпечити зв’язок з місцем аварії, оповістити всі служби оперативного реагування, - зазначив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.
Створення спеціального пункту дозволить владі миттєво реагувати на надзвичайні ситуації та забезпечити ефективну координацію взаємодії усіх органів влади та аварійних служб, задіяних у ліквідації їх наслідків, вважає голова облдержадміністрації.
Управління у справах преси та інформації