Голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко взяв участь у роботі регіональної конференції «Запорізька область без сиріт».
Відкриваючи захід, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко відзначив, що нині все більшої актуальності набуває питання подолання соціального сирітства. У 2011 році із 4438 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3538 були визнані сиротами при живих батьках.
- Сьогодні маємо визнати, що в більшості випадків сирітство наших дітей є наслідком деградації інституту сім’ї. Нині влада робить усе можливе, щоб виявити кризові родини, влаштувати вилучених з несприятливого середовища дітей у сімейні форми виховання. Однак це боротьба з наслідками, а нам необхідно працювати на попередження виникнення таких негативних явищ, - наголосив Олександр Пеклушенко.
На переконання очільника регіону до цієї роботи має активніше долучатись церква, яка доноситиме до людей родинні цінності, пояснюватиме їм відповідальність за долю власної родини.
Детальніше з проблематикою цього питання присутніх ознайомила начальник служби у справах дітей Антоніна Матвєєва. За інформацією посадовця, нині в області проживає 4296 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Понад 74% з них виховуються в родинах.
Крім того, під пильним наглядом працівників соціальних служб перебуває 1077 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Це батьки яких ухиляються від виконання своїх обов’язків; діти, у відношенні до яких скоєно фізичне, матеріальне чи психологічне насилля. За 9 місяців поточного року до адміністративної відповідальності були притягнуті 573 батьки, які несумлінно ставилися до виконання своїх обов’язків.
У ході засідання представники громадських організацій, які працюють в інтересах дітей (Альянс «Україна без сиріт», благодійні організації «Храм», «Культурно – освітній центр», «Щасливе дитинство»), поділилися досвідом роботи з кризовими родинами та впровадження альтернативних форм адаптації дітей-сиріт у суспільстві.
Крім того, в рамках конференції відбулася презентація національного проекту «Наставництво». Також працювали секції: «Допомога дітям, які постраждали від насильства», «Робота з кризовими сім’ями як головний чинник попередження соціального сирітства», «Фандрайзинг» для представників громадських організацій».
Управління у справах преси та інформації