Відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань АПК під керівництвом заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олександра Сеня. На заході Запорізьку область представляв заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.
- Україні вдалося подолати рубіж з валового збору зернових - аграрії зібрали вже 40, 5 млн. тонн. Найбільших показників досягли в Київській та Вінницькій областях, де зібрано понад 3 млн. тонн зернових. Маємо інформацію, що найближчими днями ще кілька областей зможуть повторити це досягнення, - з такого приємного повідомлення розпочав нараду Олександр Сень. Однак, за його словами, занепокоєння викликає погода, яка не дозволила в кількох регіонах засіяти озимими культурами заплановані площі. Через відсутність дощів селяни не хочуть ризикувати і кидати зерно в суху землю.
У Запорізькій області основні види осінньо-польових робіт завершено, в повному обсязі проведено сівбу озимих культур. Валовий збір зерна прогнозується на рівні 1 млн. 220 тис. тонн при середній урожайності 16,4 ц/га. Під урожай 2013 року в господарствах області озимими культурами зайнято 625,4 тис. га або 100 % від запланованого. Відсутність вологи в грунті в південних та деяких центральних районах вплинула на сходи озимих зернових – вони зійшли на 70 % засіяних площ. Майже на половині з них посіви знаходяться в доброму та задовільному стані, на 42 % - у слабкому.
Щодо створення регіональних запасів зерна, в області вже заготовлено 48,2 тис. тонн продовольчої пшениці. Загалом регіон має накопичити 63 тис. тонн.
На всеукраїнській селекторній нараді також обговорили стан справ у тваринництві. Впродовж 9 місяців поточного року в регіоні вироблено 59,9 тис. тонн м’яса, 209,2 тис. тонн молока, 552 млн. шт. яєць, 68,8 тонн вовни. Обсяги виробництва молока збільшились на 1600 тонн. З початку року на 800 голів (101,2%) зросло поголів’я великої рогатої худоби. Господарства утримують 122,4 тис. голів. Однак відзначається зменшення чисельності свиней. У господарствах області їх нині налічується 342,9 тис. голів, що складає 91,5 % порівняно з минулорічними показниками.
Останній факт, а також зменшення виробництва м’яса на 3%, дало привід Олександрові Сеню висловити занепокоєння станом справ у галузі тваринництва в області: «Запорізька область не повинна відставати. Ми сьогодні говоримо про те, що країна рухається вперед. Хоча поки що нам не вдалося досягти якихось рекордних показників у тваринництві, однак дуже важливим є те, що забезпечено стабільність виробництва. Зокрема, на 1, 2% зросло виробництво м’яса, на 2, 6 %– молока».
Петро Гончарук запевнив, що область докладатиме всіх зусиль, щоб подолати негативні показники. Зокрема, вже розроблена й діє обласна програма розвитку молочного тваринництва, згідно з якою планується в поточному році приростити ще 1000 корів. На ці цілі з бюджету області виділено 5 млн. грн.
Обговорили учасники наради також цінову політику в регіонах. Зокрема, відзначалося, що найбільша увага останнім часом приділялася моніторингу цін на хліб та зниженню вартості яєць.
Управління у справах преси та інформації