З 2009 року в області тривають роботи зі створення історико-культурного комплексу «Етносело» у Вільнянському районі - інвестиційний проект, який реалізує обласна громадська організація «Дивосвіт». Для ознайомлення з ходом будівництва туристичного об’єкта управлінням культури та туризму облдержадміністрації було організовано прес-тур до «Етносела».
Залучення інвестицій у розвиток туристичної та курортно-рекреаційної галузі здійснюється в рамках Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2015 року. У ході її реалізації підготовлено вісім інвестпроектів, один з них – створення історико-культурного комплексу «Етносело» у Вільнянському районі.
Подорож почалася з села Антонівка Вільнянського району, де учасників прес-туру зустріли учні місцевої школи в українському народному вбранні з караваєм, а потім розважали гостей народними співами та віршами. Наступним об’єктом стала адміністративна будівля в селі Червонокозацьке, де й створюють етносело. Біля будинку, виконаному в сучасному народному стилі, учасники прес-туру висадили дерева.
Кульмінацією екскурсії стало відвідання окремої частини етносела, де побудовано в старовинному стилі будинки, очищено рекреаційну зону та відновлено ставок. Там же всі бажаючі могли взяти участь у майстер-класах з виготовлення сувенірів та народних прикрас. Після цього на галявині відбулися показові виступи вихованців Всеукраїнської федерації «Спас».
- Ідея створення комплексу була вперше озвучена ще в травні 2009 року в рамках реалізації проекту Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток». Мета проекту – створення умов для розвитку перспективних тематичних напрямків туризму, а саме – етнокультурного, екологічного, сільського та фестивального. Вже зараз проект активно розвивається, будується низка туристичних об’єктів, комплекс відвідують як українські, так й іноземні туристи, - повідомила начальник управління культури та туризму ОДА Ірина Конарева.
За словами голови обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеси Носенко, проект «Етносело» реалізується за чотирма напрямками: відновлення ставка та створення рекреаційної зони; створення парку історичних та етнічних періодів, благоустрій території етносела, а також проведення програм та майстер-класів.
- Вже оформлено необхідну документацію на два будинки - об’єкти сільського туризму на площі 0,5 га, ставок з прилеглою територією – 2,5 га, також зараз триває оформлення документації на 7 га, розробляються проекти подальшого використання рекреаційної території, - повідомила Інеса Носенко.
Управління у справах преси та інформації