За інформацією начальника Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Володимира Тарасова, на початок вересня всіма категоріями господарств регіону було вироблено 53,7 тис. тонн м’яса в живій вазі та молока – 184,2 тис. тонн. Виробництво м’яса по відношенню до минулого року знизилось на 2300 тонн, а молока – навпаки, збільшилося на 1200 тонн. Суттєво наростили обсяги виробництва молока 12 районів. При цьому найкращих показників досягли Кам’янсько-Дніпровський, Бердянський, Веселівський та Оріхівський райони.
Разом з тим, ряд територій допустили зниження виробництва молока. Така ситуація спостерігається в господарствах Приазовського, Великобілозерського, Токмацького та Вільнянського районів.
Переважно всі господарства забезпечили підвищення продуктивності корів – удої молока на одну корову складають 2739 кг, що на 410 кг більше минулорічного показника. Найвища продуктивність корів – у Кам’янсько-Дніпровському, Оріхівському, Запорізькому, Великобілозерському та Чернігівському районах.
Та незважаючи на збільшення обсягів виробництва молока, одним з наболілих питань як для господарств, так і для людей, котрі утримують велику рогату худобу, залишаються закупівельні ціни на молоко.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 №807 затверджено мінімальний рівень ціни – молоко цільне ІІ сорту (яке не було оброблене) має коштувати не менше 2200 грн. за тонну без ПДВ.
Нині ж у сільській місцевості регіону мінімальна закупівельна ціна на молоко у населення складає 1,97 грн/кг., а максимальна – 2 грн/кг.
У зв’язку з цим райдержадміністрації мають активізувати проведення роз’яснювальної роботи на місцях щодо мінімальної вартості закупівельної ціни на молоко у населення.
Управління у справах преси та інформації